اخبار

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان برگزار شد

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان برگزار شد
مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان خبر داد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، صالح نجفی رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان مدرس این دوره های آموزشی بود.

نجفی در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه اکنون کــه فضــای مجــازی بــا گســردگی و ویژگی هایــی منحصربه فــرد تمــام شــئون فــردی و اجتماعی زندگی انسانها را تحت تأثیر قرار داده است تصریح کرد: فرصت های بی نظیر و تهدیدهایی نرم و مخرب را نیز به همراه آورده است که شناخت درست مواجهه منطقی و آگاهی بخشی عمومی از مهم ترین وظایف همگان می باشد.

وی اظهار کرد: این روزها با وجود حملات گسترده دشمن در عرصه فضای مجازی، ضرورت حضور جبهه انقلابی در این عرصه بیشتر از گذشته احساس می شود. با پیدایش فضای مجازی در چند دهه اخیر، دنیا دریچه های جدیدی از ارتباطات را به خود دید.

نجفی ادامه داد: در همین راستا توجه به فضای مجازی یکی از دغدغه های بزرگان کشور از جمله مقام معظم رهبری در طول سالیان گذشته بوده است که تاکیدات ایشان در خصوص لزوم تمرکز بر فضای مجازی خود گواهی آشکار بر اهمیت این موضوع است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امروزه راهکاری که پلیس برای مبارزه با جرایم سایبری در کنار پیشگیری وضعی از آن استفاده میکند، به کارگیری رويکردی به نام پیشگیری اجتماعی است.

وی عنوان کرد: پیشگیری اجتماعی به رویکردی اطلاق میشود که بر آن است تا با ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه، تربیت صحیح آنها به ویژه قشر جوان و نوجوان و همچنین با از میان برداشتن زمینه های اجتماعی وقوع جرم مانند فقر و بیکاری، باعث سلب انگیزههای بزهکاران برای ارتکاب اعمال مجرمانه گردد، در این رویکرد به افراد جامعه آموزش داده میشود تا از محیطهای پرخطر اجتناب کنند و همچنین اقداماتی جهت فرهنگسازی افراد برای پیشگیری از ارتکاب جرم انجام میگیرد.

نجفی تصریح کرد: رشد قارچ گونه ی جرایم سایبری در دنیا مثل کلاهبرداری های اینترنتی، جعل داده ها و عناوین، سرقت اطّلاعات، تجاوز به حریم خصوصی اشخاص و گروه ها، هک و نفوذ به سامانه های رایانه ای و اینترنتی، هرزه نگاری و جرایم اخلاقی و برخی جرایم سازمان یافته ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاب می کند که پلیس تخصّصی که توان پی جویی و رسیدگی به جرایم سطح بالای فنّاورانه داشته باشد، به وجود آید که در ایران پلیس فتا این وظیفه را بر عهده دارد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید