اخبار

نباید اجازه سوءاستفاده از قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور داده شود

نباید اجازه سوءاستفاده از قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور داده شود
استاندار زنجان با اشاره به مباحث موجود در مورد مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: هیچ کس برای حمایت از کارگر در محیط‌های کاری تردیدی ندارد، ولی موضوع این است که نباید اجازه سوءاستفاده از قوانین هم داده شود.​
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اتماعی استان زنجان، اسداله درویش‌امیری در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت با اشاره به مطالب مطرح شده در مورد مسائل ساخت و سازهای انجام شده در شهرک‌های صنعتی و سازمان نظام مهندسی اظهار کرد: در این موضوع باید چند نکته رعایت شود که رعایت مسائل فنی در امور ساخت و ساز یکی از آن‌ها است.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی خارج از شهرها و همچنین روستاها احداث شده است، اضافه کرد: ساختمان‌های احداث شده با وجود داشتن کاربری صنعتی باید به لحاظ کیفی مورد نظارت ناظران امور قرار گرفته تاییدیه مورد نظر را داشته باشند.

استاندار زنجان افزود: آنچه باید در مورد نظارت‌های ناظران بر ساخت و سازها در شهرک‌های صنعتی باید لحاظ شود، موضوع تعرفه‌ها است که می‌توان در مورد آن بررسی کرد.

درویش‌امیری با تاکید بر مورد تایید بودن اصل نظارت بر ساخت و سازها در شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: ولی این موضوع نباید موجب اجحاف در حق صاحبان واحدهای صنعتی شود که به نظر عمل بر اساس تعرفه‌های موجود قابل قبول باشد.

استاندار زنجان در ادامه به بحث مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره و تاکید کرد: هیچ کس برای حمایت از کارگر در محیط‌های کاری تردیدی ندارد، ولی موضوع این است که نباید اجازه سوءاستفاده از قوانین هم داده شود.

درویش‌امیری به مسائل مطرح شده در مورد برخورد دستگاه‌های اجرایی با افرادی که اقدام به مطرح کردن مشکلات در شورای گفت‌وگو می‌کنند، اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری جلسه ارائه راه‌کار است و مسائل مطرح شده در مورد برخورد، زیبنده دستگاه‌های اجرایی نیست.

وی شنیدن مشکلات را وظیفه مسؤولان دانست و گفت: حاضران در جلسه که به نمایندگی از بخش خصوصی حضور دارند، باید به عنوان نماینده واقعی این قشر مسائل را مطرح و پیگیری کنند.

 

 

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید