اخبار

بیش از یک میلیون نفر برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی تامین اجتماعی زنجان مراجعه کردند

بیش از یک میلیون نفر برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی تامین اجتماعی زنجان مراجعه کردند
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: شمار مراجعان برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی در بخش های بستری و سرپایی به بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان در سال گذشته یک میلیون و 335هزار 140 نفر بوده است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، علی محمدی افزود: شمار مراجعان برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی در بخش های بستری و سرپایی به بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان طی سال 94، یک میلیون و 223 هزارو 500نفر بود و در مجموع نسبت به آمار سال گذشته 9.12 درصد رشد نشان می دهد.

وی اظهار کرد: بر این اساس تعداد مراجعان برای گرفتن خدمات تشخیصی و درمانی در بخش بستری مراکز تامین اجتماعی این استان در سال گذشته 168 هزارو 200 نفر و شمار بیماران سرپایی نیز یک میلیون و 166 هزارو 933 نفر بوده است.

محمدی افزود: طی سال گذشته 20 هزار و 200 نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی شامل بیمارستان های امام حسین(ع) و امید ابهر استان بستری شدند و از این تعداد 9 هزارو 705 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

وی، شمار زایمان های انجام شده در مراکز تحت پوشش این سازمان طی سال گذشته را پنج هزارو 121 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و 656 مورد را عمل سزارین و سه هزار و 465 مورد را نیز زایمان طبیعی تشکیل می دهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: بر این اساس شمار عمل سزارین و زایمان طبیعی این مراکز در مقایسه با سال ما قبل آن به ترتیب روند کاهشی و افزایشی داشته است.

وی بیان کرد: سال گذشته و در اجرای طرح تکریم سالمندان که افراد بالای 65 سال و بدون نویت را شامل می شود، 132 هزار و 152 نفر تحت درمان قرار گرفتند که در مقایسه با سال ماقبل آن 125 هزار و 168 نفر را شامل می شود و 5.58 درصد رشد نشان می دهد.

محمدی، شمار پذیرش های غیر حضوری با تلفن گویای مراکز درمانی تامین اجتماعی استان را نیز در سال گذشته 73 هزار و 200 بیمار عنوان کرد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون 20 خط در مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان فعال است و متقاضیان می توانند برای دریافت خدمات درمانی مورد نیاز تماس حاصل کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان، شمار ولادت های ثبت شده در مراکز درمانی را پنج هزار ئ 183 مورد ذکر کرد.

هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و 4 درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده در سطح این استان فعالیت می کنند

 

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید