اخبار

طرح تکاپو برای به‌ کارگیری ظرفیت‌های بومی برای اشتغال‌زایی پایدار

طرح تکاپو برای به‌ کارگیری ظرفیت‌های بومی برای اشتغال‌زایی پایدار
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: طرح تکاپو برای به‌ کارگیری ظرفیت‌های بومی برای اشتغال‌زایی پایدار در استان می باشد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی درجلسه شورای معاونین اداره کل با بیان این مطلب افزود: یکی از طرح های ارزشمندی که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نام طرح ‘تکاپو'(توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) در حال اجرا است از برنامه های موفقی است که با تاکید بر تجارب جهانی در ایران در حال اجرا می باشد.

وی اظهار کرد: طرح تکاپو با هدف ایجاد 445 هزار شغل در کشور به تصویب رسید که سهم استان زنجان از این رقم 6 هزار شغل است.

یوسفی با اشاره به اولویت شغل های بومی در این طرح خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح 17 درصد بیکاران استان زنجان تحت پوشش طرح قرار می گیرند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اشاره به ورود فارغ التحصیلان به بازار کار و اتخاذ تمهیدات لازم برای اشتغال زایی این افراد، گفت: اجرای سیاست های توسعه کسب و کار لازمه اشتغال پایدار است.

یوسفی با بیان اینکه توسعه کسب و کارهای دارای مزیت و ظرفیت اشتغال، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای نیروی کار برای فعال‌ سازی نهادی همه امکانات، توانمند سازی نیروی کار، تحلیل شاخص‌ های اثرگذار بر فضای کسب و کار و طراحی الگوی مناسب به منظور انجام مداخلات توسعه‌ ای از اهداف طرح تکاپو است، گفت:  در سطح استانی فعالیت های طرح با متخصصین بومی با رسته ای الویت دار شناسایی و با تکمیل این زنجیره ها این اشتغال ها ایجاد خواهد شد.

وی حوزه آی تی و صنایع کفش را از رسته های مهم استان در طرح تکاپو عنوان کرد و گفت: پس از مطالعات رسته ها، تسهیلات ارزان قیمت به استان ها تخصیص می یابد.

یو سفی در پایان افزود: طرح تکاپو یک پروژه ملی و فراگیر است و در مقیاس استانی در تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نهادینه شده و همه دستگاه‌ها با کمک یکدیگر می‌توانیم آن را اجرا کنیم.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید