اخبار

وقوع قراردادهای سفید به علت عدم آگاهی کارگر و کارفرما است

وقوع قراردادهای سفید به علت عدم آگاهی کارگر و کارفرما است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در زنجان پدیده قرارداد سفید آن چنان مشاهده نشده است، گفت: یکی از دلایل وقوع قراردادهای سفید در وهله نخست عدم آگاهی از سوی کارگر و کارفرما است که آشنایی زیادی با تکالیف خود ندارند.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت آغاز هفته کار و کارگر برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته کارگر اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی در هفته کار و کارگر اجرایی خواهد شد که از جمله آن برگزاری مسابقات ورزشی است.

وی با اشاره برگزاری مسابقات فوتسال، دو و میدانی، تنیس روی میز در استان گفت: اعزام تیم دو و میدانی به مسابقات کشوری و اعزام تیم کوهنوردی کارگری کشور به استان ایلام نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای هفته کارگر تدارک دیده شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه عیادت از بیماران بستری در بیمارستان‌ها نیز از دیگر برنامه‌های هفته کار و کارگر است، افزود: این برنامه شنبه نهم اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد.

یوسفی با اشاره به اینکه حضور در مراسم نماز جمعه، برگزاری همایش بزرگ کار و کارگر، دیدار اعضای ستاد بزرگداشت بسیج کارگری با امام جمعه زنجان، دیدار با خانواده شهدای والا مقام، برگزاری مراسم غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته کار و کارگر است، اضافه کرد: همچنین در روز یازدهم اردیبهشت‌ماه نیز خانواده‌های کارگران می‌توانند به صورت رایگان و با تخفیف ویژه استفاده کنند.

وی بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی استان با هدف رسیدگی به مشکلات کارگری را از دیگر برنامه‌های هفته کارگر اعلام کرد و گفت: همچنین در روز یازدهم اردیبهشت‌ماه نیز جامعه بزرگ کارگران کشور با رئیس جمهور طبق روال سال‌های قبل دیدار خواهند کرد.

وی در ادامه به نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی برنامه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ حساسیت این موضوع اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح نقش بسزایی دارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان استانی است که یک فضای خوب رسانه‌ای دارد، گفت: امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، از همین رو رسانهها قادر خواهند بود با استفاده از فضای امنی که در استان زنجان حاکم است در تحقق این شعار کمک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه استان زنجان از نظر اشتغال جزو استانی‌هایی است که نرخ بیکاری آن تک رقمی است، اظهار کرد: البته نرخ تک‌ رقمی بودن بیکاری دلیل بر آن نمی‌شود که برنامه‌های خود را متوقف کنیم، چرا که در تلاش برای حفظ این جایگاه هستیم.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید