اخبار

نرخ مشارکت بانوان در تعاونی‌های استان زنجان ۱۴.۵ درصد است

نرخ مشارکت بانوان در تعاونی‌های استان زنجان ۱۴.۵ درصد است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ مشارکت بانوان در سطح استان زنجان در بحث تعاونی‌ها ۱۴.۵ درصد و متوسط کشوری ۱۲.۵ درصد است. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در جامعه همکاری همه آحاد جامعه را می‌طلبد اظهار داشت: استان زنجان جزو چهار استان امن کشور است و باید تلاش کنیم تا این رتبه را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان زنجان تک رقمی است عنوان کرد: متوسط نرخ بیکاری در سال گذشته در استان زنجان 9.7 درصد بوده و باید تلاش شود تا این نرخ تک رقمی باقی بماند.

مدیرکل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح تکاپو در استان گفت: رشته‌های پر اشتغال در استان مورد شناسایی قرار می‌گیرند و برای 6 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود که برای توسعه این رشته‌ها می‌توانیم 6 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم

مدیرکل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به فعال کردن کانون کار آفرینی در استان اشاره و ابراز کرد: کسانی هستند که ایده دارند ولی سرمایه مالی ندارند کانون کار آفرینی این افراد را جذب می‌کند و کسانی که دارای سرمایه هستند ولی ایده ندارند با مشورت صاحبان امر در این کانون جذب می‌شوند.

یوسفی به آمار بیکاری در استان زنجان اشاره و عنوان کرد: بر اساس آمار نزدیک به 35 هزار بیکار در سطح استان داریم و در سال گذشته 8 هزار و 400 نفر به تعداد بیمه شدگان اجباری اضافه شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: نرخ مشارکت بانوان در سطح استان زنجان در بحث تعاونی‌ها 14.5 درصد و متوسط کشوری 12.5 درصد است.

مدیرکل تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ظرفیت تعاونی‌ها برای اشتغال بانوان ابراز کرد: از بعد فرهنگی در جامعه برای اشتغال بانوان محدودیت وجود دارد ولی تعاونی‌ها مکانی مناسب و امن برای اشتغال بانوان هستند.

وی گفت: در کل استان زنجان 3 هزار و 700 تعاونی به ثبت رسیده بود که در یک فرآیند پالایش آمار تعاونی‌های فعال در استان زنجان به هزار و 570 تعاونی رسیده است.

یوسفی با اشاره به کاریابی‌های فعال در استان زنجان اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر در استان 21 کاریابی داخلی و 4 کاریابی بین المللی داریم که برای جذب کارگران فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به برنامه‌های هفته کار و کارگری در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در این هفته برنامه‌ها مختلفی از جمله برگزاری مسابقات ورزشی در واحد‌های تولیدی استان اعم از مسابقات فوتسال، تنس روی میز و اعزام تیم‌های دو و میدانی به مسابقات قهرمانی کشوری و غیره در سطح استان برگزار می‌شود.

وی دیدار با کارگران بستری شده در بیمارستان، حضور پرسنل در نماز جمعه، دیدار با اعضای بسیج کارگری و عطر افشانی مزار شهدا را از برنامه‌های هفته کار و کارگری در استان زنجان عنوان کرد.

یوسفی با اشاره به اینکه در این هفته همایش بزرگ کارگران در استان زنجان برگزار می‌شود گفت: در این همایش کارگران نمونه و تعدادی از خانواده شهدا تقدیر می‌شوند.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید