اخبار

یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران، ایجاد امنیت شغلی است

یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران، ایجاد امنیت شغلی است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه زنجان در مقایسه با استان‌های دیگر از امنیت شغلی بیشتری برخوردار است، گفت: یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران، ایجاد امنیت شغلی است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در مراسم گرامیداشت هفته کارگر و بسیج کارگری، اظهار کرد: روز جهانی کارگر فرصت مغتنمی است تا با تأسی از پیامبر اکرم(ص) از زحمات و تلاش‌های کارگران تقدیر شود.

وی با اشاره به اینکه کارگران چرخ صنعت را به حرکت در می‌آورند، گفت: کارگران کار را عبادت و سرلوحه خود قرار داده‌اند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه از نظر دین مبین اسلام کار عبادت محسوب می‌شود، افزود: به گواه تاریخ پربرکت انقلاب اسلامی، کارگران در همه عرصه‌های این نظام چون انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و ... حضور داشته‌اند.

یوسفی با اشاره به اینکه حضور کارگران در همه عرصه‌های نظام جمهوری اسلامی نشان از قدرشناسی و درک زمان و مکان، دینداری این مجاهدان کار و تولید است، اضافه کرد: امید است در سال‌جاری که به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، با مجاهدت کارگران و تلاش پیگیری و با جدیت این قشر، شاهد تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب روزنه جدیدی به نام اقتصاد مقاومتی را پیش روی کشور قرار داده است، گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین مدل برون رفت از وضعیت کنونی و تحریم‌های ناجوانمردانه است.

وی در ادامه تحریم اقتصادی را روزنه دشمن عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کانون توجه دشمنان نظام کارگران هستند، بر همین اساس صبر و استقامت کارگران در برابر مشکلات توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بازوان پرتوان وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی در تغییر رویکرد و ایجاد رونق، تحرک و رقابت و افزایش بهره‌ور محسوب می‌شوند، گفت: یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران، ایجاد امنیت شغلی است.

وی در ادامه با بیان اینکه هر چه فرصت‌های شغلی بیشتر شود رابطه بین کارگر و کارفرما تنظیم خواهد شد، اظهار کرد: زنجان در مقایسه با استان‌های دیگر از امنیت شغلی بیشتری برخوردار است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه ‌می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق از ظرفیت موجود برای اشتغال استفاده کرد، تصریح کرد: تربیت نیروهای متخصص کاری و ارتقای سطح نیروی کار از جمله اهداف وزارت است.

یوسفی با بیان اینکه یک سوم رشد اقتصادی باید از طریق بهره‌وری انجام شود، اظهار کرد: اگر فاصله بین عرضه و تقاضا کاهش پیدا کند، صیانت از کارگران صورت انجام می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: استان زنجان به لحاظ نرخ بیکاری وضعیت مطلوبی دارد که این مهم وظیفه را سنگین می‌کند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید