اخبار

اقتصاد مقاومتی مدلی برای مقابله با انواع تحریم

اقتصاد مقاومتی مدلی برای مقابله با انواع تحریم
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اقتصاد مقاومتی مدلی برای برون رفت تنگناها و مقابله با انواع تحریم های اقتصادی در کشور است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در همایش کارگری در جمع شماری از کارگران استان زنجان با بیان اینکه کار، عبادت است، افزود: همه پیامبران الهی و ائمه معصومین(ع) از اقشار کشاورز و کارگر بودند.

وی با تاکید بر اینکه کارگران با بصیرت و آگاهی در همه عرصه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حضوری بالنده داشته اند، یادآورشد: سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده با تلاش فراگیر و جدیت هر چه تمام این قشر شاهد تحقق این مقوله در جامعه خواهیم بود.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ولی امر مسلمین راه جدیدی به نام اقتصاد مقاومتی به روی جامعه گشودند که بهترین مدل اقتصادی برای برون رفت از وضعیت کنونی و رویایی با انواع تحریم هاست.

یوسفی خاطرنشان کرد: تحمیل فشارهای اقتصادی بر کشور تنها اهرم دشمنان است و کارگران ایران اسلامی نقش کلیدی در عرصه های اقتصادی دارند که مورد توجه دشمنان نیز خواهند بود.
وی تاکید کرد: هوشیاری و تاب آوری کارگران تلاشگر جامعه در برابر مشکلات راهی برای خنثی کردن دشمنان است.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی به عنوان بازوان پرتوان و شرکای اجتماعی می توانند به اجرای رسالت های این وزارتخانه به منظور تبیین رویکردها و ارتقای فرهنگ کار، ایجاد رونق تحرک، رقابت پذیری تقویت روحیه نشاط و خودباوری و افزایش بهره وری کمک قابل توجهی کنند.

یوسفی ادامه داد: طی سال های اخیر شکاف موجود بین تورم و مزد کاهش یافته است که تداوم این روند و تلاش های بیشتر رونق اقتصادی به جامعه باز می گرداند.

وی اظهارکرد: با اجرایی شدن بیمه زنان سرپرست خانوار، صیانت از شخصیت و جایگاه والای کارگران و بهبود شرایط کار نوجوانان، زنان و تقویت بیمه ها و شهروندان فاقد بیمه درمان، مبارزه با فقر و فساد از آسیب های اجتماعی پیشگیری کنیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، ایجاد امنیت شغلی را از مطالبات اصلی کارگران بیان کرد و گفت: برای دستیابی به این شاخص مهم باید تلاش بیشتری انجام شود.

یوسفی تاکید کرد: هرچه فرصت های شغلی بیشتر ایجاد شود، می توانیم روابط کارگر و کارفرما را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنیم.

وی یادآورشد: هرچه فاصله بین عرضه و تقاضا کاهش یابد، اختلافات بین کارگرو کارفرما نیز کاهش خواهد یافت.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی یک سال گذشته با رونق فضای کسب و کار در استان نرخ بیکاری تک رقمی شده است.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید