اخبار

کارگران نقش ویژه‌ای در پیشبرد اهداف توسعه نظام دارند

کارگران نقش ویژه‌ای در پیشبرد اهداف توسعه نظام دارند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارگران به عنوان افرادی زحمتکش و متدین نقش ویژه در پیشبرد اهداف توسعه نظام دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در دیدار کارگران با امام جمعه زنجان که به مناسبت هفته کار و کارگر انجام شد، اظهار کرد: از پنج تا 11 اردیبهشت هفته کارگر نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه کارگران در دین اسلام جایگاه والایی دارند، تصریح کرد: این امر نشان از نقش والای کارگران از دیدگاه ائمه معصومان (ع) است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه وجود نیروی کار تحصیل کرده در فرآیند تولید از ارزش‌های والای جامعه است، تصریح کرد: باید از این ظرفیت موجود در استان استفاده شود.

یوسفی با بیان اینکه قشر کارگر به عنوان افرادی زحمتکش و متدین نقش ویژه در پیشبرد اهداف توسعه نظام دارند، اضافه کرد: کارگران در دین اسلام جایگاه والایی دارند.

وی با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای تحقق 25 درصدی سهم تعاون در اقتصاد افزود: در این زمینه فعالیت‌های مربوط انجام شده و نسبت به پالایش تعاونی‌ها اقدام شده است.  

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت:شان و منزلت کارگران باید در همه عرصه ها حفظ و صیانت شود و بنا به فرموده حضرت امام خمینی (ره)«حق تعالی مبداء کارگری است.

امسال به مناسبت روز کار و کارگر برنامه‌های مختلفی شامل برگزاری مسابقات سراسری ورزشی میان کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی، برگزاری همایش تجلیل از کارگران نمونه، دیدار خانواده کارگری این استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران کارگری و گلباران مزار شهدا در حال اجرا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: توجه و تقویت تعاونی ها باعث ارتقای اقتصاد جامعه و کاهش فقر و آسیب های اجتماعی می شود چرا که تعاون بهترین ابزار برای خروج از فاصله طبقاتی است.

یوسفی تاکید کرد: هدف تعاونی ها بر خلاف سایر بنگاه های تجاری و اقتصادی دستیابی به ثروت و سود نیست بلکه تعاونی ها به دنبال بهبود شرایط زندگی هستند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارگران همواره در عرصه های مختلف برای انقلاب جانفشانی کردند و مشارکت جدی در تحقق انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور دارند.

وی ایجاد امنیت شغلی را نیازمند توسعه فرصت های شغلی در جامعه دانست و تاکید کرد: برای ایجاد امنیت شغلی کارگران باید فرصت های بیشمار شغلی در جامعه ایجاد کرد تا از این طریق امنیت شغل آن ها فراهم شود

یوسفی توسعه بخش خدمات و توسعه اشتغال بانوان را از مسائل مهم برشمرد و گفت: اجرای ماده ۸ قانون کار و توسعه تعاونی‌ها در کنار توسعه فرهنگ کار خدماتی می تواند برای ایجاد اشتغال در موثر باشد. کاهش هزینه تولید، ایجاد شرایط رقابتی، ارتقای بهره وری و توجه به نیروی کار برای توسعه اقتصاد کشور موثر خواهد بود.

وی افزود: تعاونی‌ها در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارند بنابراین باید به آنها توجه ویژه شود و لزوم توجه به تقویت تعاونی‌ها مورد تأکید اداره کل است و تاکنون اقدامات خوبی هم انجام گرفته  و این سازمان بر توسعه تعاونی ها در استان تاکید جدی دارد چرا که توجه به این امر مهم باعث توسعه اقتصاد استان می شود

 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید