اخبار

5 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

5 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر پنج ‌هزار زن بدسرپرست و بی‌سرپرست تحت پوشش اداره‌کل بهزیستی هستند و هفت‌هزار نفر در کمپ‌ها تحت پوشش بهزیستی قرار دارند. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری در همایش مددکاری اجتماعی ایران، با بیان اینکه استان زنجان در بحث خشونت  در سطح کشور  رتبه خوبی نداریم،اظهار کرد: مددکاری اجتماعی با تغییر شرایط مادی و معنوی زمینه را برای رشد و تعالی افراد فراهم می‌کند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از وجود ، گفت: در حوزه توانبخشی ۲۰ هزار پرونده مددجویی داریم که تعداد زیادی از آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است و این تصدی گری از دهه ۸۰ شروع شده است.

محمدی قیداری از وجود ۲۰هزار معلول در استان زنجان خبر دادو گفت: در روستاهای استان زنجان ۱۳ هزار معلول شناسیی شده وجود دارد و هزار و ۲۰۰ نفر در مرکز شبانه روزی مراقبت می شوند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۵۵۰ مرکز و تشکل غیردولتی با چهارهزار نفر پرسنل با بهزیستی همکاری می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: ما  دچار روزمرگی هستیم و باید پژوهش‌محور و به روز باشیم و علاوه بر این تحکیم مبانی دینی نیز باید در دستور کار ما قرار گیرد.

محمدی قیداری افزود:  باید آسیب‌های اجتماعی را به صورت بومی شناسایی و علت‌یابی کنیم.

وی افزود:  در حال حاضر پنج‌هزار زن بدسرپرست و بی‌سرپرست تحت پوشش اداره‌کل بهزیستی هستند و هفت‌هزار نفر در کمپ‌ها تحت پوشش بهزیستی قرار دارند وسالانه حدود ۵۰ هزار کودک تحت معاینات غربالگری تنبلی چشم قرار می‌گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد:  ۶۰ کودک یتیم در مراکز شبانه‌روزی و ۲۸۰ کودک نیز در خانواده‌ها نگه‌داری می‌شوند.

 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید