اخبار

جشنواره ملی زیتون در طارم برگزار می شود

جشنواره ملی زیتون در طارم برگزار می شود
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در آینده نزدیک، جشنواره زیتون طارم به صورت ملی در این شهرستان برگزار می شود که این امر، نقش عمده ای در شناساندن قابلیت های طارم خواهد داشت

سید موسی متوسلین در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در سالهای اخیر در بخش های مختلف علیرغم اینکه قابلیت ها و ظرفیت های خوبی وجود دارد، استفاده مناسبی از این قابلیت ها نشده است؛ به گونه ای که به عنوان مثال در طارم این قابلیت ها علی الخصوص در بحث کشاورزی وجود دارد که این قابلیت ها نا شناخته مانده است.
وی ادامه داد: به نظر می رسد در گذشته مدیریت مناسبی بر این مجموعه ها صورت نگرفته است؛ به گونه ای که کشاورز پس از یک سال کار و تلاش، به دلیل حضور دلالان و واسطه ها در بازار نمی توانند از عواید تولید خود بهره مند شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در قالب ایجاد تعاونی می توان این معضل را برطرف کرد، یادآور شد: در همین زمینه البته صنایع تبدیلی نیز باید فعال شود تا گام های خوبی در راستای حل این معضل برداشته شود. همچنین از ابتدای سالجاری، تعاونی زیتون کاران در طارم تشکیل شده و هم اکنون در حال فعالیت می باشد.
مدیرکل تعاون استان از ایجاد اداره تعاون در طارم خبر داد و بیان کرد: پس از راه اندازی اداره تعاون در طارم، علاوه بر سهولت دسترسی در این منطقه، 46 تعاونی در این شهرستان تشکیل شده که این رقم در گذشته 9 مورد بود.
 

۲۲ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید