اخبار

همایش بهینه سازی، جمع آوری و استفاده از ماده های ایمنی و بهداشت کار استان زنجان برگزار شد.

همایش بهینه سازی، جمع آوری و استفاده از ماده های ایمنی و بهداشت کار استان زنجان برگزار شد.
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: همایش بهینه سازی، جمع آوری و استفاده از ماده های ایمنی و بهداشت کار استان زنجان در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان برگزار شد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در این همایش هومن امیدوار مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در این همایش ضمن خوش آمدگویی به مسئولین ایمنی کارگاههای استان اظهار کرد: مسئولین ایمنی کارگاهها نقش بسزایی در کارگاهها برای کاهش حوادث دارند که تا به امروز خلاصه شده به گزارشی که توسط بازرسان فنی به اداره کل ارسال میکردند.

وی تصریح کرد: هدف وزارتخانه انتخاب مسئولین ایمنی واجد شرایط بوده است و همچنین شرایطی بوجود بیاید که حرف اول و آخر را در حوادث و کاهش حوادث و صدمات ناشی از کار را این مسئولین بزنند.

امیدوار با بیان اینکه در گذشته هر نفری با هر تحصیلات و تجربیاتی به عنوان مسئول ایمنی کارگاه انتخاب می شد عنوان کرد: در حال حاضر یکی از اهدافوزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی انتخاب از بین کسانی می باشد که با گذراندن تحصیلات، دوره ها و آموزش های خاص برای کاهش حوادث و شدت آسیب ها در کارگاهها کمک کنند.

وی تصریح کرد یکی از مهم ترین اهداف اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان که از اهدافی بوده که مقام عالی وزارتخانه بر عهده این اداره کل گذاشته، تشکیل انجمن صنفی مسئولین ایمنی می باشد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: انتظار داریم در کارگاهی که مسئول ایمنی وجود دارد حتماً مقدار و شدت حوادث کاهش یابد و این نیازمند تلاش بیشتر مسئولین ایمنی کارگاهها می باشد.

امیدوار در پایان افزود مسئولین ایمنی باید نقاط ضعف و قوت کارگاهها برای کاهش شدت و مقدار حوادث را بعد ارزیابی شناسایی کرده و به اطلاع کارفرما برسانند و انتظار داریم کارفرمایان مسئولین ایمنی کارگاهها را به عنوان کارشناس آموزش دیده و مجرب بشناسند.

در ادامه عبدالحمید محتوی بازرس کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان به توضیح سیستم های لاک اوت و تک اوت به منظور کاهش حوادث در کارگاهها پرداخت.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید