اخبار

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان برگزار شد

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان برگزار شد
مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان و معلمان خبر داد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مجتبی بازرگان با بیان این خبر افزود: این کارگاه آموزشی در راستای اجرای طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت کشور و وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در محل دبیرستان های استعدادهای درخشان دختران و پسران شهرستان زنجان در دو دوره برگزار شد.

وی تصریح کرد: صالح نجفی رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان مدرس این دوره های آموزشی بود.

نجفی در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه اکنون کــه فضــای مجــازی بــا گســردگی و ویژگیهایــی منحصربه فــرد تمــام شــئون فــردی و اجتماعی زندگی انسانها را تحت تأثیر قرار داده است تصریح کرد: فرصت های بی نظیر و تهدیدهایی نرم و مخرب را نیز به همراه آورده است که شناخت درست مواجهه منطقی و آگاهی بخشی عمومی از مهم ترین وظایف همگان می باشد.

وی اظهارکرداین روزها با وجود حملات گسترده دشمن درعرصه فضای مجازی، ضرورت حضور جبهه انقلابی دراین عرصه بیشتر ازگذشته احساس میشود با پیدایش فضای مجازی درچند دهه اخیر، دنیا دریچه های جدیدی از ارتباطات رابه خود دید.

رضایی ادامه داد: درهمین راستا توجه به فضای مجازی یکی از دغدغه های بزرگان کشور از جمله مقام معظم رهبری درطول سالیان گذشته بوده است که تاکیدات ایشان درخصوص لزوم تمرکز بر فضای مجازی خود گواهی آشکار براهمیت این موضوع است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امروزه راهکاری که پلیس برای مبارزه با جرایم سایبری درکنار پیشگیری وضعی ازآن استفاده میکند، به کارگیری رویکردی به نام پیشگیری اجتماعی است.

وی عنوان کرد: پیشگیری اجتماعی به رویکردی اطلاق میشود که برآن است تا با ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه، تربیت صحیح آنها به ویژه قشرجوان و نوجوان و همچنین با از میان برداشتن زمینه های اجتماعی وقوع جرم مانند فقر و بیکاری، باعث سلب انگیزه های بزهکاران برای ارتکاب اعمال مجرمانه گردد، دراین رویکرد به افراد جامعه آموزش داده میشود تا از محیط های پرخطر اجتناب کنند و همچنین اقداماتی جهت فرهنگ سازی افراد برای پیشگیری از ارتکاب جرم انجام میگیرد.

رضایی تصریح کرد: رشد قارچ گونه ی جرایم سایبری در دنیا مثل کلاهبرداری های اینترنتی، جعل داده ها و عناوین، سرقت اطّلاعات، تجاوز به حریم خصوصی اشخاص و گروهها، هک و نفوذ به سامانه های رایانه ای و اینترنتی، هرزه نگاری وجرایم اخلاقی و برخی جرایم سازمان یافته ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاب میکند که پلیس تخصّصی که توان پی جویی و رسیدگی به جرایم سطح بالای فنّاورانه داشته باشد، به وجود آید که در ایران پلیس فتا این وظیفه را بر عهده دارد.

گفتنی است برای شرکت کنندگان در کارگاههای آموزشی پک آموزشی حاوی (پوشه دکمه دار، دی وی دی آموزشی، بروشور، فلش، دفترچه یادداشت، خودکار و وسایل پذیرایی) از طرف اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان تدارک دیده شده بود که در اختیار آنان قرار گرفت.

۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید