اخبار

بخش تعاون در حل مسئله اشتغال نقش محوری دارد

بخش تعاون در حل مسئله اشتغال نقش محوری دارد
معاون برنامه ریزی استاندار زنجان: در تقسیم کار دستگاههای اجرایی برای حل مسئله اشتغال، محوریت با بخش تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:دکتر علی‌اکبر کریمی، معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان در جلسه کمیته تعاون استان با بیان این مطلب افزود:
امسال باید یک میلیون و 100 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شود که در تقسیم کار دستگاه‌های ملی، بخش عمده‌ای از این وظیفه به وزارت تعاون سپرده شده است.
وی رویکرد کلان دولت را جهش در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی اعلام کرد و گفت: اشتغال یکی از اساسی‌ترین مسائل پیش روی کشور است و تاثیرات مخرب فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی بیکاری بر هیچ کس پوشیده نیست و برای رفع این مشکل همه باید بسیج شوند تا جویندگان کار ساماندهی گردند.
وی اشتغال را به یک حلقه تشبیه کرد و گفت: در این حلقه باید بین متقاضیان اشتغال و جایگاه‌های ایجاد کننده شغل تناسب وجود داشته باشد تا با عرضه و تقاضای مناسب در شرایط عادی بتوانند حلقه را تکمیل کنند، اما عرضه و تقاضاهای نا‌مناسب باعث شده است ساز و کارهای طبیعی پاسخگو نباشند و ما نیازمند شرایط ویژه‌ای هستیم
وی در پایان ابراز امیدواری کرد بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون زنجان بتواند این حلقه را در استان تکمیل کند.
مدیرکل تعاون استان زنجان نیز در این جلسه از آغاز اعطای تسهیلات اشتغالزایی به تشکل‌های تعاونی خبر داد.
وی گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که اداره‌کل تعاون با صندوق مهر امام رضا به امضا رسانده است، اعطای تسهیلات یک میلیارد ریالی به کارجویان در قالب تشکل‌های تعاونی از دو هفته پیش آغاز شده است.
متوسلین همچنین از پیگیری سهم اعتبار 31 میلیارد ریالی استان برای اشتغال در روستاها از طریق تعاونی نیز خبر داد و گفت: این طرح قرار است در 31 روستای استان اجرا شود.
مدیر‌کل تعاون استان با تشریح فرایند ساماندهی کارجویان از طریق بخش تعاون گفت: با توجه به اینکه بخش تعاون عهده‌دار بحث اشتغال در کشور شده است، این بخش با شناسایی فرصت‌های شغلی و معرفی آن به کارجویان و حمایت از آنها این بحث را پیگیری می‌کند و کارجویان در مرحله اول باید با ثبت نام در سایت وزارت تعاون و کسب صلاحیت لازم، نسبت به این کار اقدام نمایند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، حمایت‌های ویژه دولت از تعاونی‌های اشتغالزا را، گام دیگری برای رفع مشکل اشتغال کشور دانسته و اعلام کرد: در قانون بودجه سال جاری، 30 درصد از محل فروش سهام شرکت‌های دولتی در اختیار وزارت تعاون قرار خواهد گرفت که این به حل مشکل اشتغال کمک خواهد کرد.

 

 

۲۳ شهریور ۱۳۸۹ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید