اخبار

تکمیل زنجیره تولید به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری کمک می کند

تکمیل زنجیره تولید به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری کمک می کند
رییس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان گفت: تکمیل زنجیره تولید محصولات مختلف در این استان به کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری در این زمینه کمک می کند.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، شهرام طهماسبی افزود: باید برای افزایش بهره وری در جامعه، زنجیره تولید را تکمیل و خام فروشی را تا حد ممکن متوقف کرد.

وی یادآورشد: معضل خام فروشی به طور عمده در این استان در بخش معدن و کشاورزی رخ می دهد.

طهماسبی تاکید کرد: باید به زنجیره تولید به عنوان یک سیستم اقتصادی نگریست و برای شکل گیری تمام حلقه های زنجیره آن تلاش کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان گفت: باید در این زنجیره تولید مباحث استراتژیک همچون محیط زیست، طبیعت، آب، بهره وری و اشتغال مد نظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید برنامه ریزی درست برای شکل گیری زنجیره های کامل تولید داشت و به وسیله آن هم بخش تولید و هم مصرف را مد نظر قرار داد.

طهماسبی ادامه داد: در صورتی که بخش تولید و مصرف با همدیگر پیوند بخورند، می توان شبکه های فروش، حمل و نقل، توزیع، تقسیم و پخش را وارد زنجیره تولید کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان گفت: به این طریق می توان واسطه ها و دلالی ها را به شکلی مدیریت کرد که در عمل هزینه تمام شده تولید یک کالا کاهش یابد.

وی تاکید کرد: با شکل گیری این زنجیره تولید، علاوه بر ایجاد اشتغال در بخش های مختلف آن، می توان زمینه جلوگیری از هدر رفت منابع، بهره گیری از توان نیروی انسانی، به کار گیری توانمندی های موجود و تامین نیازهای جامعه مصرف را فراهم کرد.

 

۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید