اخبار

4 هزار شغل برای مددجویان استان زنجان فراهم می‌شود

4 هزار شغل برای مددجویان استان زنجان فراهم می‌شود
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از اجرای طرح‌های توانمندسازی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: امسال ۴ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد می‌شود. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال 95 در راستای توانمندسازی جامعه هدف تحت پوشش کمیته امداد و با رویکرد اقتصاد مقاومتی 2 هزار و 248 فرصت شغلی در استان زنجان در زمینه خود کفایی افراد ایجاد شده است.

وی ابراز کرد: به منظور ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف 235 میلیارد ریال از طریق صندوق امداد و تسهیلات بانکی سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان افزود: در راستای پایدارسازی شغل‌ها و بازاریابی، آموزش‌های فنی، مهارتی، کارآفرینی و توسعه‌ای برای بیش از 6 هزارو 400  نفر شامل مجریان طرح اشتغال و جامعه هدف در استان زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به اجرای طرح تمام شماری برای همه مددجویان با هدف شناسایی استعدادهای آنها در سال گذشته بیان کرد: 12 هزار مددجو شناسایی شده که امکان ایجاد اشتغال، خودکفایی و آموزش‌های فنی برای آنها وجود دارد و با همکاری بانک‌ها از طریق اعطای تسهیلات ایجاد 4 هزار شغل را برای مددجویان هدف‌گذاری کرده‌ایم.

صفری افزود: در ابتدای سال 95، 21 هزار و 500 نفر مستمری‌بگیر تحت پوشش کمیته امداد بودند که این تعداد در پایان سال به 19 هزار و 500 نفر رسید یعنی در سال گذشته 2 هزار نفر از بدنه حمایتی کمیته امداد خارج شدند.

وی به رویکرد کمیته امداد مبنی بر خارج شدن 10 درصد از جامعه هدف از بدنه حمایتی این نهاد اشاره کرد و گفت: سال گذشته با اجرای طرح‌های توانمندسازی یک هزار خانواده به خودکفایی رسیدند و از بدنه حمایتی خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان خاطرنشان کرد: به منظور پایدارسازی شغل‌های ایجاد شده، ناظران فنی بر نحوه استفاده از تسهیلات و اجرای طرح‌های اشتغال نظارت می‌کنند.

 

۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید