اخبار

شرکت‌های تعاونی برای اشتغال معتادان بهبود یافته تشکیل می‌شود

شرکت‌های تعاونی برای اشتغال معتادان بهبود یافته تشکیل می‌شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل شرکت‌های تعاونی برای اشتغال معتادان بهبود یافته خبر داد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که به ریاست استاندار زنجان و با حضور معاون سیاسی-امنیتی استانداری برگزار شد، با بیان اینکه مهم ترین موضوع در خصوص معتادان بهبود یافته استان، ایجاد اشتغال آن ها است، اظهار کرد: در این خصوص در دو شهر زنجان و  ابهر دو شرکت تعاونی با حمایت خیرین تشکیل می شود تا اشتغال این افراد تامین شده و در خدمت تولید استان باشند.

وی اشتغال معتادان بهبودیافته را از مهم ترین عوامل جلوگیری از بازگشت مجدد این افراد به شرایط گذشته دانست و افزود: با برطرف کردن این مشکل و افزایش مهارت‌آموزی این افراد می توان مسیر زندگی آن ها را تغییر و بهبود بخشید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه معتادان بهبود یافته برخی دارای شغل و مهارت و برخی نیز فاقد مهارت و شغل ثابت هستند، خاطرنشان کرد: ضروری است برای افرادی که شغل و مهارتی ندارند دوره های ارتقای مهارت زندگی و شغلی برگزار گردد و اشتغال آن ها تامین شود.

یوسفی از ورود خیل دانش آموختگان و افراد جویای کار به بازار کار استان و کشور به صورت سالیانه خبر داد و افزود: با وجود تعداد بالای افراد جویای کار در جامعه که از شرایط، مهارت و تحصیلات مطلوبی برای اشتغال برخوردارند، ایجاد اشتغال مستقیم برای معتادان بهبود یافته دشوار است.

وی به شرایط معتادان بهبود یافته بعد از درمان اشاره کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال بهبودیافتگان، شرکت های تعاونی تشکیل می‌شود.

 

۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید