اخبار

هیدج، آمار کمترین بیکار را در بین شهرستان های استان به خود اختصاص داد

هیدج، آمار کمترین بیکار را در بین شهرستان های استان به خود اختصاص داد
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شهر هیدج یکی از شهرهایی می باشد که کمترین بیکار یا شاید بتوان گفت بیکار ندارد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در ارتباط زنده ویدئو کنفرانس با معاون تعاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی با بیان این مطلب افزود: یکی از تجربیات بسیار خوب استان زنجان در حوزه تعاون بحث تولید کنندگان کفش هیدج از توابع شهرستان ابهر می باشد.

یوسفی ادامه داد: این تولید کنندگان حدود 45 سال سابقه در امر تولید انواع کفش را داشتند ولی تا کنون نتوانسته بودند در امر برند سازی موفق شوند.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته با توجه به وجود مشکلاتی که در این صنعت مشاهده کردیم با ورود بخش تعاون به این حوزه و استفاده از ظرفیت های بسیار بالای تعاون در حدود هزار تولیدکننده کفش هیدج در قالب تعاونی تأمین نیاز ساماندهی شدند.

یوسفی اظهار کرد: از طریق اعتبارات صندوق کارآفرینی امید بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات به این تعاونی اختصاص پیدا کرده است که امروز این تعاونی توانسته جایگاه خود را در بازارهای داخلی پیدا کند و برند خود را به ثبت برساند.

وی از انعقاد تفاهم نامه با آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش این حرفه به جوانان این شهرستان و توسعه آموزشی آن و ایجاد فروشگاههای عرضه مستقیم محصولات این تعاونی خبر داد.

یوسفی به تشکیل شرکت‌های تعاونی برای اشتغال معتادان بهبود یافته اشاره کرد افزود: در جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که به ریاست استاندار زنجان و با حضور معاون سیاسی-امنیتی استانداری برگزار شد این مطلب مطرح شد.

وی با بیان اینکه معتادان بهبود یافته برخی دارای شغل و مهارت و برخی نیز فاقد مهارت و شغل ثابت هستند، خاطرنشان کرد: ضروری است برای افرادی که شغل و مهارتی ندارند دوره های ارتقای مهارت زندگی و شغلی برگزار گردد و اشتغال آن ها تامین شود.

یوسفی از ورود خیل دانش آموختگان و افراد جویای کار به بازار کار استان و کشور به صورت سالیانه خبر داد و افزود: با وجود تعداد بالای افراد جویای کار در جامعه که از شرایط، مهارت و تحصیلات مطلوبی برای اشتغال برخوردارند، ایجاد اشتغال مستقیم برای معتادان بهبود یافته دشوار است.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید