اخبار

مساعدت دو میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریالی خیران زنجانی به کمیته امداد

مساعدت دو میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریالی خیران زنجانی به کمیته امداد
حامیان طرح های اکرام ومحسنین از ابتدای ماه رمضان مبلغ ۴۲۵ میلیون ریال برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین تحت تکفل خود به کمیته امداد مساعدت کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۰۰ درصد افزایش دارد .
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با ارائه گزارشی از برنامه های اجرایی در در دهه اول  ماه رمضان از افزایش مشارکت بیش از ۳۰۰ درصدی حامیان طرح های اکرام و محسنین در برنامه های کمیته امداد در این ماه خبر داد .
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی برای افزایش مشارکت خیران در برنامه های محرومیت زدایی این نهاد در ماه رمضان انجام می شود ، گفت : حامی یابی برای طرح های اکرام و محسنین یکی از برنامه های مهم کمیته امداد در ماه رمضان است .
وی با اشاره به آمار تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان افزود : یک هزار و ۴۷۷ فرزند یتیم و یک هزار ۵۷۰ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان هستند .
صفری به سرانه دریافتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان اشاره کرد و ادامه داد : طبق آمارهای موجود سرانه دریافتی ایتام  دو میلیون و۲۱۰ هزار ریال و فرزندان محسنین هشتصد هزار ریال بوده و هدف گذاری شده است سرانه دریافتی ایتام تا پایان سال به سه میلیون ریال برسد.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی شده است بخشی از سرانه دریافتی ماهیانه هدف گذاری شده ایتام در ماه رمضان و از طریق جذب حامیان جدید برای ایتام تحت حمایت محقق شود .
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در ادامه تعداد حامیان جدید جذب شده در ماه رمضان را ۲۳۷ نفر اعلام کرد و افزود : طبق آمارهای موجود مشارکت خیران در این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰۰ در صد افزایش داشته است .
صفری به میزان مشارکت حامیان طرح های اکرام و محسنین نیز اشاره کرد و گفت : حامیان طرح های اکرام ومحسنین از ابتدای ماه رمضان مبلغ ۴۲۵ میلیون ریال برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین تحت تکفل خود به کمیته امداد مساعدت    کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۰۰ درصد افزایش دارد .
وی در ادامه از اطعام ۱۰ هزار و ۶۵۴ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق مشارکت خیران خبر داد و افزود : خیران زنجانی برای اطعام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از ابتدای ماه رمضان مبلغ ۸۵۲ میلیون ریال به کمیته امداد مساعدت کرده اند
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه خیران زنجانی در مجموع در قالب طرح های مختلف مبلغ دو میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریال به کمیته امداد مساعدت کرده اند ، ادامه داد : این مبلغ در قالب طرح های اطعام و افطاری ،کمک های خیران در قالب طرح مفتاح الجنه و مبالغ کمک حامیان طرح های اکرام ومحسنین محقق شده است .
وی یکی از مهم ترین برنامه های اجرایی در روزهای باقیمانده ماه رمضان را اجرای کمپین « نان و نمک » برای تهیه ۲۰ هزار سبد مواد غذایی مورد نیاز مددجویان تحت حمایت کمیته امداد عنوان  و تصریح کرد :  در تلاش هستیم با فضاسازی لازم از طریق  صداوسیما و خبرگزاریها و ایجاد زمینه مشارکت خیران در قالب این کمپین برای ارائه خدمات اثر بخش به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فراهم شود .
صفری یکی دیگر از برنامه های اجرایی کمیته امداد در ماه رمضان را حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در قالب طرح اکرام و محسنین به ویژه در شب های قدر اعلام کرد و ادامه داد : پایگاه های ثبت نام از حامیان در قالب طرح های اکرام و محسنین در محل امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع) زنجان و کلیه مساجد استان در شب های قدر مستقر خواهد بود
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید