اخبار

سازمان، کارگزاری برای ارائه کارت سلامت ندارد

سازمان، کارگزاری برای ارائه کارت سلامت ندارد
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان مراقب سودجویان باشند، سازمان هیچ کارگزاری برای ارائه کارت سلامت ندارد.


 

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: متاسفانه ممکن است عده‌ای سودجو تحت عنوان کارگزار یا نماینده سازمان تامین‌اجتماعی، با بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران مبنی بر پرداخت هزینه در ازای دریافت کارت سلامت تماس بگیرند. در حالی که سازمان تامین‌اجتماعی و متعاقب آن ادارات‌کل استان‌ها هیچ مجوزی برای کارگزاری و نمایندگی در جهت ارائه کارت سلامت صادر نکرده است.

 

این مسئول ادامه داد: ممکن است فردی با بیمه‌شده‌ها و بازنشسته‌ها تماس بگیرد و خود را نماینده و کارگزار سازمان تامین‌اجتماعی معرفی کند تا با ارائه مشخصات، بیمه‌شده‌ها را به پرداخت هزینه در ازای ارایه کارت سلامت و حتی تعویض دفترچه با کارت سلامت و یا فروش بن‌کارت ترغیب کند. جامعه تحت پوشش سازمان باید دقت کند که این تماس‌ها از سوی افرادی کلاه‌بردار است و تامین‌اجتماعی هیچ مجوزی برای تماس تلفنی در خصوص ارائه کارت سلامت صادر نکرده است.

 

وی تصریح کرد: دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی تامین‌اجتماعی سراسر کشور حذف شده است و بیمه‌شدگان و بازنشستگان هنگام مراجعه به این مراکز، با ارائه کد ملی خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند. در خصوص مراکز درمانی طرف قرارداد مانند بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی نیز سازمان در حال رایزنی و برنامه‌ریزی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در صورت عملی شدن در رسانه های معتبر درج خواهد شد.

 

علیاری با بیان اینکه طرح مذکور بدون دریافت هزینه از بیمه‌شدگان و بازنشستگان انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: 53 درصد از مردم استان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند و این میزان، 3 درصد از نرم کشوری بالاتر است. به همین خاطر بهتر است که جامعه هدف اخبار موثق را فقط از طریق سایت رسمی تامین‌اجتماعی دریافت کنند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید