اخبار

رسانه‌ها در توسعه فرهنگ تعاون نقش اساسی دارند

رسانه‌ها در توسعه فرهنگ تعاون نقش اساسی دارند
مدیرکل تعاون استان زنجان نقش رسانه‌ها را در توسعه فرهنگ تعاون اساسی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:سید موسی متوسلین، در بازدید از صدا و سیمای مرکز زنجان ، با بیان این مطلب تاکید کرد: توسعه فرهنگ تعاون نیازمند حمایت رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما است و امیدوارم تعامل صدا و سیما با بخش تعاون بیش از پیش شود.

وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای که به صورت مشترک بین وزارت تعاون و سازمان صدا و سیما امضا شده است، به همین منظور و برای گسترش فعالیت‌های تعاونی در کشور است که هم اکنون بخش‌هایی از این تفاهم‌نامه در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه توسعه و عدالت، دو هدفی هستند که بخش تعاون می‌خواهد به آنها دست یابد خاطرنشان کرد: رونق فعالیت‌های اقتصادی در کشور از طریق افزایش سهم تعاونی‌ها در اقتصاد و دخیل کردن مردم در این امور، در دستیابی به این هدف موثر خواهد بود.

متوسلین در ادامه از تدوین سند استراتژیک توسعه بخش تعاون در سال جاری خبر داد و گفت: با تدوین این سند، بسیاری از برنامه‌های بخش تعاون به صورت هدفمندتر دنبال می‌شود که شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی استان، تشکیل تعاونی‌ها دانش‌بنیان و راهبردهای جدید برای توسعه تعاونی‌ها از اهداف این سند است.

علی‌اکبر رزمجو، مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان زنجان نیز در این دیدار با بیان اینکه تعاونی‌ها به خاطر بالا بردن میزان مشارکت اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردارند، اظهار داشت: نظام اسلامی ما، یک نظام مردم سالار، متکی بر رای و نظر مردم است و در این نظام، مشارکت مردمی بسیار مهم است که تعاونی‌ها نیز یکی از بهترین شیوه‌های جلب مشارکت هستند.

وی تبلیع مفاهیم تعاون به شیوه غیرمستقیم را اثرگذار دانسته و خاطرنشان کرد: تبلیغ مستقیم گاهی تبدیل به ضدتبلیغ می‌شود، رویکرد ما باید انتقال مفاهیم به شیوه‌های غیرمستقیم و کاربردی باشد.

رزمجو، فیلم، سریال و مجموعه‌های داستانی را برای این امر مناسب توصیف کرده و آمادگی سازمان متبوع خود را برای تولید مجموعه‌های ترویجی و تبلیغی تعاون، با این رویکرد را اعلام نمود. در این دیدار همچنین مدیران و کارشناسان اداره کل تعاون و صدا و سیمای مرکز زنجان در مورد مباحث مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

۲۴ شهریور ۱۳۸۹ ۱۳:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید