اخبار

اهداف اقتصاد مقاومتی با رویه های معمول اداری محقق نمی شود

اهداف اقتصاد مقاومتی با رویه های معمول اداری محقق نمی شود
استاندار زنجان گفت: در صورتی که بنا بود اهداف اقتصاد مقاومتی با رویه های جاری و ساری موجود محقق شود، به حتم نیازی به ابلاغ تعداد انبوهی از برنامه های و تخصیص کلان اعتبار نبود.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش امیری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی فعال شده است تا برخی دستگاه ها از خواب بیدار شوند و اجرای کارها سرعت پیدا کند، تلاش مسئولان چندین برابری شده و رونق اقتصادی و اشتغال حاصل شود.

وی یادآورشد: با حجم مشکلاتی که در این استان وجود دارد، خدمتگزاری برای توسعه و افزایش اشتغال تولید، نیازمند مدیرانی دردمند و دلسوز است.

درویش امیری اظهار کرد: برخورد معمولی با سرمایه گذاران نشان می دهد که نه مدیر درد اقتصادی دارد و نه کارشناس مربوطه دردمند است.

استاندار زنجان گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی برای توجیه این افراد فعال شده و بنا نیست به روال سابق و معمول کارها اجرا شود.

وی تاکید کرد: با روال سابق و گذشته نمی توان حجم انبوهی از مشکلات که در گذشته ایجاد و منجر به افزایش تعداد بیکاران، کاهش میزان تولید و رکود اقتصادی شده است را مرتفع کرد.

درویش امیری تصریح کرد: در چنین شرایطی جای سوال دارد که چرا برخی از مدیران از انجام تعهدات شانه خالی می کنند.

استاندار زنجان به تخصیص 1.5 میلیارد دلار برای توسعه و اشتغالزایی در مناطق روستایی کشور اشاره کرد و گفت: باید از فرصت هایی که دولت ایجاد کرده است، حداکثر استفاده را داشت و علاوه بر آنکه بر سر اعتبارات محدود استانی چانه زنی نکرد، به دنبال جذب اعتبارات نا محدود ملی هم بود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته برای تسریع در اجرای برنامه های ستاد اقتصاد مقاومتی حداکثر زمان صدور مجوزها و استعلام ها 2 هفته تعیین شد، گرچه برخی دستگاه ها تا سه ماه هم صدور استعلام را به تعویق انداختند.

درویش امیری ادامه داد: امسال حداکثر زمان صدور استعلام ها به یک هفته کاهش می یابد و دستگاه ها باید متوجه باشند که تاخیر و تعلل در پاسخ به استعلام بانک ها به معنای تاخیر در ایجاد فرصت اشتغال است.

استاندار زنجان گفت: دستگاه های اجرایی به روند صدور پاسخ به استعلام ها را باید سرعت ببخشند تا بتوان در اجرای طرح رونق تولید موفق تر عمل کرد.

وی اضافه کرد: نگاه، ادبیات، رویکرد و تصمیم گیری مدیران باید در چارچوب ستاد اقتصاد مقاومتی باشد، به روند اجرای کارها سرعت ببخشند و در کارها خلاقیت و نوآوری داشته باشند و از امکانات موجود حداکثر بهره برداری را بنمایند.

درویش امیری ابراز کرد: انتظار می رود تمام دستگاه ها بر اساس برنامه ابلاغی ستاد ملی اقتصاد مقاومتی، برنامه های استانی حوزه کاری خود را شناسایی، تدوین، آماده و بر اساس آن عمل کنند

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید