اخبار

ساماندهی مشاغل موجود ، فرصت های شغلی جدید ایجاد می کند

ساماندهی مشاغل موجود ، فرصت های شغلی جدید ایجاد می کند
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی مشاغل موجود فرصت های شغلی جدیدی در کشور ایجاد می کند.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، علی وقفچی در گفت وگو با ایرنا افزود: بناست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مطالعه ای در خصوص تعداد مشاغل موجود، و مجوزهای صنفی انجام دهد.

وی یادآورشد: امروز مساله اصلی، خلاء های قانونی است که باید مدیریت و ساماندهی شوند و در صورت بی توجهی به آن نمی توان برنامه مناسبی برای اشتغالزایی داشت.

وقفچی اظهار کرد: صدور یک مجوز صنفی برای یک نفر و ایجاد فقط یک شغل اداری برای یک شخص، می تواند ظرفیت های بسیاری را برای اشتغال افراد ایجاد کند.

نماینده مردم زنجان و طارم مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از خانواده ها بالا بودن هزینه و متعادل نبودن دخل و خرج ها را بهانه اشتغال در چند بخش اعلام می کنند، اما این موضوع قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: در صورتی که پدری فقط به یک شغل مشغول باشد، به حتم پست و صندلی جدیدی برای اشتغال فرزند خانواده خالی و به این طریق هزینه زندگی یک جوان تحصیل کرده از هزینه سربار خانواده کم می شود.

وقفچی خاطرنشان کرد: در صورت اشتغال جوانان تحصیل کرده به حتم هزینه های سربار زندگی کاهش می یابد و تحقق این موضوع نیازمند کم توقعی برخی از افراد چند شغله است.

 

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید