اخبار

اولین جلسه کمیته اجرایی دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان زنجان برگزار شد

اولین جلسه کمیته اجرایی دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان زنجان برگزار شد
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری اولین جلسه کمیته اجرایی دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان زنجان خبر داد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، حمید دنیایی در این جلسه گفت: جشنواره تعاونی های برتر برای سومین سال می باشد که بصورت آنلاین و از طریق سامانه برگزار می گردد.

وی ادامه داد: این جشنواره براساس شاخص هایی که از طرف وزارتخانه ارسال گشته در دو بعد شاخص های عمومی و شاخص های اختصاصی برگزار و مورد ارزیابی قرار میگیرند.

دنیایی شرایط عمومی را این چنین بیان کرد: حداقل 3 سال از فعالیت تعاونی گذشته باشد، تعاونی زیان ده نباشد، استانداردهای اجباری تولید و خدمات رعایت شده باشد، کارکنان تعاونی از مزایای قانونی و بیمه برخوردار باشند، تعاونی در زمان ثبت نام فاقد پرونده قضایی باشد، تعاونی دارای صورت های مالی مستمر و سالیانه باشد و مدیران تعاونی دارای شهرت و حسن سابقه اجرایی باشند.

وی اظهار کرد: در طی سال های گذشته هر ساله از میان تعاونی های استان در بین تعاونی های برتر ملی نیز حضور داشتند که متأسفانه سال گذشته این اتفاق رخ نداد و بیشتر دلیل این امر نیز عدم اطلاع رسانی دقیق و خوب بود که امیدواریم امسال ادارات شهرستانی در اطلاع رسانی به تعاونی ها تمام تلاش خود را به کار گیرند.

دنیایی با اشاره به اینکه در جشنواره سال گذشته تعداد 283 تعاونی ثبت نام کرده بودند تصریح کرد: تا به امروز تعداد 162 تعاونی در دوازدهمین جشنواره ثبت نام کرده اند که به ترتیب از شهرستان زنجان 30 تعاونی، شهرستان ابهر 39 تعاونی، شهرستان طارم 30 تعاونی، شهرستان خدابنده 28 تعاونی، شهرستان خرمدره 23 تعاونی، شهرستان ماهنشان 10 تعاونی و شهرستان ایجرود 2 تعاونی می باشند.

وی با بیان اینکه آمار ثبت نام در برخی شهرستانها خوب بوده ولی در برخی شهرستانها این عملکرد ضعیف می باشد عنوان کرد: امیدواریم در روزهای پایانی مدت ثبت نام در جشنواره این ضعف جبران شود و تعداد ثبت نام کنندگان با اطلاع رسانی بیشتر افزایش یابد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان در پایان تصریح کرد: در هر گرایش یک تعاونی به عنوان تعاونی برتر استانی انتخاب خواهد شد و امتیاز دهی از طریق سیستم انجام میگیرد.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید