اخبار

500 دانشجو تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند

500 دانشجو تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از پرداخت شهریه 500 دانشجوی تحت پوشش بهزیستی در سال تحصیلی 96-95 خبر داد و گفت : این هزینه ها از کاردانی تا مدرک دکتری پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی افزود: در راستای اجرای ماده ۸ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و همزمان با هدف برابرسازی فرصت‌های آموزشی و تحصیلی شهریه این دانشجویان از طریق بهزیستی پرداخت می شود.

وی افزود: داشتن تأییدیه کمیسیون پزشکی،گزارش مددکاری و مدارک مبنی بر انتخاب واحد و پذیرش در کنکور از مدارک مورد نیاز برای پرداخت شهریه دانشجویان معلول است وی افزود: برمبنای دستورالعملهای موجودبهزیستی بخشی یا کل هزینه های تحصیلی دردانشگاههای آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی توسط بهزیستی پرداخت میگردد .

محمدی گفت : ارتقاء معنوی و فکری معلولان و دیگر افراد جامعه هدف بهزیستی ،از اهداف بهزیستی استان زنجان بوده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ، زمینه‌سازی برای حضور هرچه بیشتر معلولان در جامعه، به‌خصوص در محیط‌های دانشگا‌هی فراهم گردیده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اعتباری برابر با 4 میلیاردو 445 میلیون ریال برای دانشجویان دانشگاه آزاد ، مبلغ 1 میلیارد و 923 میلیون ریال برای دانشجویان غیر دولتی و انتفاعی و مبلغ 200 میلیون ریال برای دانشجویان دانشگاه دولتی با عنوان هزینه تشویقی در هر ترم از سوی بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی گفت : معلولان ،فرزندان تحت پوشش بهزیستی از جمله گروههای دریافت کننده هزینه دانشجویی در دو بخش توانبخشی و اجتماعی هستند.

 

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید