اخبار

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان زنجان شناسایی و حوزه کارآفرینی تقویت می‌شود

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان زنجان شناسایی و حوزه کارآفرینی تقویت می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان باتأکیدبرتشکیل بانک اطلاعاتی شاغلان و مستمری‌بگیران گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری دراستان زنجان شناسایی و حوزه کارآفرینی تقویت می‌شود. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه کارگروه اشتغال با اشاره به برنامه‌های پیشنهادی خود اظهار داشت: توسعه بخش کشاورزی با رویکرد اشتغال می‌تواند مشکلات اشتغال را تا حدودی کاهش دهد.

وی با اشاره به برنامه‌های توانمندسازی جوامع محلی افزود: در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری شهرستانی تاکید شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اجرای طرح تکاپو از دیگر برنامه‌های پیشنهادی این اداره است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده است که دو کارگروه مدیریت و راهبری توسعه اشتغال پایدار و کارگروه تخصصی اشتغال باهم ادغام شوند و این کار سبب برگزاری منظم‌تر، پربارتر و متمرکز تر جلسه می‌شود.

وی با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های پیشنهادی که درکارگروه تخصصی اشتغال بحث می‌شود، تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان و زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی به منظور توانمندسازی و تقویت اشتغال در جامه یکی دیگر از برنامه‌های پیشنهادی است.

یوسفی افزود: یکی از راه‌حل‌هایی که سبب توانمندسازی مددجویان و زنان سرپرست خانوار می‌شود، ایجاد مراکز عرضه محصولات در هر یک از شهرستان‌های استان به شکل بازارچه‌های مشاغل خانگی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت کشاورزی استان بالا است و می‌توان از این ظرفیت در راستای اشغال در جامعه استفاده کرد، ابراز کرد: اعطای تسهیلات و ایجاد اشتغال جوانان و زنان به ویژه فارغ‌التحصیلان در این رشته در مناطق کمتر توسعه یافته می‌تواند سبب بهبود اشتغال استان شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه شفاف‌سازی و تولید و ارائه آمار و اطلاعات می‌تواند برای مسئولان موثر باشد، مطرح کرد: ایجاد یک بانک اطلاعاتی برای ثبت اطلاعات شاغلان، مستمریبگران و نیروهای خدماتی می‌تواند مسئولان را از اوضاع اشتغال در استان آگاه کند.

وی به اهمیت موضوع کارآفرینی در راستای توسعه اشتغال اشاره کرد و گفت: تقویت کارآفرینان استان برای شناسایی و کمک به سرمایه‌گذاری در استان می‌تواند مشکل اشتغال جامعه را حل کند.

یوسفی بیان کرد: پالایش، اولویت‌بندی و شناسایی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری استان با رویکرد نیروی انسانی تحصیل کرده و فرصت پنجره جمعیتی مناطق و شهرستان‌های استان یکی دیگر از برنامه‌های پیشنهادی کارگروه تخصصی اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه کارگروه اشتغال باید حول یک برنامه منظم حرکت کند، خاطرنشان کرد: نمی‌شود به اطلاعات سامانه رصد اطمینان کرد و این کار برای دولت قبلی بوده است و دولت یازدهم با سامانه رصد موافق نیست و دلیلش این است که آمارها واقعی نیست و مسئولان را به گمراهی می‌برد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید