اخبار

دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز خانواده ویژه کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی برگزار شد

دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز خانواده ویژه کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی برگزار شد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز خانواده ویژه کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان خبر داد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، رسول احدی بابیان این خبر افزود: این دوره آموزشی با حضور استاد حجت الاسلام والمسلمین دیرباز در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز در این جلسه گفت: نماز به کردار فردی و اجتماعی افراد جهت داده و در ابعاد گوناگون تاثیرگذار است و همه اینها زمانی تحقق می یابد که جایگاه و اهمیت نماز را بشناسیم، به فلسفه آن آگاه شویم و راه های جذب دیگران به این فریضه الهی را به خوبی بدانیم.

وی با اشاره به اینکه نماز فقط معنای دینی و اصطلاحی نیست، اظهار کرد: صلات در قرآن کریم یعنی نیایش و رازو نیاز با خداوند و در ادیان پیشین نیز به معنی خلوت کردن با خداوند بود.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز ادامه داد: نماز یک نوع سفر می باشد و برای سوار شدن به قطار این سفر به بلیط نیاز می باشد.

وی با بیان اینکه کار ورفاه رابطه تنگاتنگی با هم دارند تصریح کرد: دعای اللَّهُمَّ أَدْخِلْ عَلَى أَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ باید منشور اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز عنوان کرد: نیازهای جسمی که تمام می شود می گوییم رفاه، رفاه به معنی کاملش هم آسایش می باشد و هم آرامش روح.

وی با تأکید براینکه ضوابط اصلی رفاه باید همین بندهایی باشد که در دعای ماه مبارک رمضان ذکر می کنیم، گفت: در حوزه کار باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا جوانان فقط به دنبال شغل های پشت میز نشینی و اسم و رسم دار نباشند.

 

۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید