اخبار

صادرات بیش از ۹ میلیون دلاری شرکت‌های تعاونی استان

صادرات بیش از ۹ میلیون دلاری شرکت‌های تعاونی استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته شرکت‌های تعاونی استان بیش از ۹ میلیون دلار صادرات داشتند.

  محمدرضا یوسفی  با اشاره به صادرات شرکت‌های تعاونی استان زنجان در سال گذشته، اظهار کرد: میزان صادرات این شرکت‌ها در سال گذشته 9 میلیون 157 هزار دلار بوده است.

  این مسئول ادامه داد: ارزش ریالی صادرات شرکت‌های تعاونی استان زنجان در سال گذشته معادل 27 میلیارد تومان و میزان وزنی این صادرات نیز 4 هزار و 790 تن بوده است، همچنین از جمله کشورهای هدف صادرات شرکت‌های تعاونی استان زنجان می‌توان به ارمنستان، ترکیه، عراق، چین، صربستان، امارات، گرجستان، اندونزی کره، تایوان، ویتنام و ... اشاره کرد.

  وی افزود: محصولاتی چون کالاهای بازرگانی، شمش روی، خرما، انواع کشمش، منسوجات، پسته با پوست، میوه و توسط شرکت‌های تعاونی استان زنجان صادر شده است و میزان این صادرات در فروردین‌ماه امسال نیز 139 هزار 720 دلار بوده که به مقصد ترکیه و محصول شمش روی بوده است.

  یوسفی با اشاره هدف‌گذاری‌های شرکت‌های تعاونی در سال‌جاری، خاطرنشان کرد: برای امسال هدف‌گذاری صادرات 17 میلیون 680 هزار دلاری توسط شرکت‌های تعاونی استان زنجان انجام شده و این میزان نسبت به پارسال افزایش صد درصدی داشته است.

  این مسئول تصریح کرد: پارسال بسیاری از محصولات استان زنجان از گمرکات مرزی و غیربومی صادر شده است و صادرات محصولات استان زنجان از گمرکات مرزی و غیربومی از جمله خلاءهای عدم فعالیت صادرکنندگان بومی است.

  وی یادآور شد: افزایش پنج برابری درآمد صادراتی واحدهای تعاونی صادراتی استان زنجان در سال‌جاری از جمله اهداف این شرکت برای امسال است که مقررات بازدارنده و مواردی که با تمرکززدایی دولت منافات دارد، مانع این تحقق مهم می‌شود

 

۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید