اخبار

برگزاری اولین جلسه کارشناسی پیگیری اجرائی نمودن طرح تکاپو در استان در سال 96

برگزاری اولین جلسه کارشناسی پیگیری اجرائی نمودن طرح تکاپو در استان در سال 96
قائم مقام و مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اولین جلسه کارشناسی پیگیری اجرائی نمودن طرح تکاپو در استان در سال 96 با حضور مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا آبی پور مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان در این جلسه اظهارداشت: بسته طرح به عنوان یکی از بسته های ایجاد اشتغال می باشد از طرف وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی تهیه و در این استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد تغییر رویکردهایی که در حوزه مدیریت منابع انسانی توانمند وجود دارد مخصوصاً برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی توجه کنیم، زیرا کشور ما از نعمت پنجره جمعیتی برخوردار بوده و  در حوزه جمعیت جوان و جویای کار دارای دانش آموختگان و نیروی تحصیل کرده و توانمند هستیم، به همین لحاظ در کنار رویکرد سیاست های ایجاد اشتغال به صورت بنگاه محوری باید به توانمندی نیروی کار مناطق هم توجه کنیم .

آبی پور با بیان اینکه طرح تکاپو به عنوان طرحی که توسعه ارزش زنجیره را در نظر دارد، بر همین اساس در ابتدا براساس مناطق جمعیتی باید این زنجیره ها شناسایی شوند که در حدود 10 الی 15 رسته شغلی را پیش بینی می کنیم که این رسته ها در کارگروه اشتغال استان مورد ارزیابی قرار گرفته  و از بین این رسته ها رسته های  اولویت دار انتخاب شده و محور اصلی فعالیت در استان قرار میگیرند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از این رسته های شغلی منابع مالی مطرح نمی باشد، گفت: بحث اصلی توسعه بازار و ایجاد بازار فروش از طریق برند سازی ویا اتصال به یک برند معروف  وخارجی ودر نهایت توسعه بازارهای خارجی و صادرات محصول می باشد.

.

در ادامه مصلی کارگزار جدید طرح تکاپو در استان به بیان و توضیح نحوه برنامه ریزی و اجرای طرح تکاپو در استان پرداخت.

 

۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید