اخبار

برطرف شدن مشکلات تعاونی‌های استان مستلزم نگاه حمایتی است

برطرف شدن مشکلات تعاونی‌های استان مستلزم نگاه حمایتی است
معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: برطرف شدن مشکلات تعاونی‌های استان مستلزم نگاه حمایتی است تا روند ساخت و ساز مناسب‌تر باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سعید رفیعی ظهر امروز در جلسه‌ای که به منظور رفع مشکلات تعاونی مسکن علوم پزشکی با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری و مسکن و شهرسازی باید رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های استان را به جد مورد توجه قرار دهند.
وی تصریح کرد: در صورتی که اعضای تعاونی مسکن علوم پزشکی واجد شرایط چهارگانه مسکن مهر باشند، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود، چرا که مشمول برخورداری از تسهیلات بانکی و کاهش هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.
معاون عمرانی استاندار زنجان با اشاره به مشکلات پیش روی تعاونی‌های مسکن در تمدید پروانه ساخت اظهار کرد: با توجه به اینکه مراحل احداث مسکن علوم پزشکی از سال‌های گذشته آغاز و تاکنون ادامه داشته نیازی به تجدید پروانه ندارد و با تمدید پروانه آن می‌توان اقدامات جاری را ادامه داد.
وی تاکید کرد: باید سازمان مسکن و شهرسازی طی بازه زمانی کوتاهی نسبت به بررسی اطلاعات متقاضیان مسکن علوم پزشکی اقدام کرده و افراد واجد شرایط برخورداری از مسکن مهر را به شهرداری معرفی کنند، تا این گروه علاوه بر برخورداری از تسهیلات بانکی از امتیازهای مربوط به طرح مسکن مهر نیز برخوردار شوند.
رفیعی با تاکید بر تاسیس بناهایی مستحکم تصریح کرد: باید با اتخاذ تدابیری خاص و اعمال سیاست‌های تشویقی، تعاونی‌ها را به سمت تعامل با سازمان نظام مهندسی و بهره‌مندی از نظارت‌های این ارگان سوق دهیم.
وی افزود: نظارت بر ساخت و سازهای تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان، با اعمال حداکثر تخفیف یعنی بالغ بر 75 درصد تخفیف، تحت نظر سازمان نظام مهندسی قرار گیرد.
گفتنی است برخی تعاونی‌های مسکن زنجان به دلیل برخی اقدامات صورت گرفته امروز با مشکلات زیادی روبرو هستند که خواسته اعضای این تعاونی‌ها حل این مشکلات است

۲۸ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید