اخبار

53 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

53 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تعداد بیمه شدگان اصلی بیمه پرداز به این سازمان حدود 177 هزار نفر است و با احتساب سایر بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران اصلی و تبعی جمعیت تحت پوشش به 530 هزار نفر می رسد.

مسعود علیاری افزود: هم اکنون حدود 38 هزار نفر مستمری بگیر اصلی این سازمان هستند که با احتساب افراد تبعی به بیش از 75 هزار نفر می رسد.
وی یادآوری کرد: در مجموع شمار بازنشستگان اصلی و تبعی این سازمان امسال به طور میانگین 7.4 درصد نسبت به سال گذشته و شمار بیمه شدگان اصلی نیز حدود سه تا چهار درصد رشد داشته است.
علیاری افزود: یکی از اقدامات شایسته دولت افزایش حقوق مستمری بگیران از 9 میلیون به 11 میلیون ریال است و سایر دستمزدها نیز 12.5 درصد افزایش داشته است.
وی ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار حدود 985 کارگاه در این استان مشمول تسهیلات طرح بخشودگی جرایم شدند که مجموع بدهی این کارگاه ها بیش از 40 میلیارد تومان بود که حدود 13 میلیارد تومان آن به جرایم متعلقه اختصاص داشت.
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: حدود یک سوم جرایم کارگاه ها بخشوده و 27 میلیارد تومان باقی مانده نیز تقسیط شد.
وی همچنین از اعلام آمادگی این اداره کل برای پوشش بیمه ای خبرنگاران خبر داد و گفت: بر این اساس بیمه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران با بهره مندی از 10 درصد حداقل دستمزد به عنوان کمک ویژه اختصاصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این قشر انجام شده است.
علیاری افزود: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی مقرر شد، تعداد 12 هزار از متقاضیان بیمه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران در سراسر کشور جهت بهره مندی از 10 درصد حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار به عنوان کمک ویژه اختصاصی سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی صندوق اعتباری هنر به شعب اجرایی سازمان تامین اجتماعی معرفی و پس از احراز شرایط تحت پوشش بیمه صاحبان حرفه ها و مشاغل آزاد قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان برای برخورداری از حق بیمه 10 درصدی باید از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی و سهمیه این بخش نیز اعلام شود.

 

۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید