اخبار

یکی از اقدامات مهم برای ایجاد اشتغال جذب سرمایه می باشد.

یکی از اقدامات مهم برای ایجاد اشتغال جذب سرمایه می باشد.
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: یکی از اقدامات مهم برای ایجاد اشتغال جذب سرمایه و یکی از اقدامات نرم افزاری برای کاهش بیکاری تغییر فرهنگ کار در استان می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری، با بیان این مطلب افزود: در حوزه اشتغال استان در مقایسه با سایر استان ها از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در استان تک رقمی می باشد ولی این دلیل براین نمی باشد که اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اقدامات مؤثر و برنامه هایی براساس سیاست های دولت برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال نداشته باشد و ما خود را آماده کرده ایم که با حفظ این رتبه سعی  وتلاش مضاعفی در کاهش نرخ بیکاری در استان داشته باشیم.

یوسفی ادامه داد: در کارگروه اشتغال استان دو رویکرد را دنبال می کنیم، یکی حفظ فرصت های شغلی موجود و دیگری تلاش برای مهار بیکاری با اقدامات جدید و ایجاد فرصت های شغلی جدید که حاصل آن کاهش نرخ بیکاری در استان خواهد بود.

وی با اشاره به حوزه روابط کار و بیمه بیکاری اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی عنوان کرد: آراء صادره در مجامع حل اختلاف ادارات شهرستانی دارای ضمانت اجرایی بالای می باشد که مرجع اجرای آراء قطعی حل اختلاف بر عهده اجرای احکام دادگستری می باشد.

یوسفی اظهار کرد: در حوزه تعاون پس از پالایش تعاونی ها ی راکد و غیر فعال و شناسایی تعاونی های فعال، هزار و چهل و چهار تعاونی فعال در استان باقی مانده است که این تعداد نیز نیاز به نظارت دارند.

وی تصریح کرد: در تمام شهرستان های استان به جز شهرستان سلطانیه دارای مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران می باشیم که در مسابقات کشوری و جهانی کارگری نیز به رتبه های خوبی در ورزش کارگری دست پیدا کردیم.

یوسفی با اشاره به انتخابات کانون کار آفرینان کشوری که در استان لرستان برگزار شد گفت: ارئیس کانون کار آفرینان استان در این انتخابات به عنوان عضو اصلی کانون کشوری انتخاب گردیدند

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در پایان عنوان کرد: استان زنجان 20 مؤسسه کاریابی داخلی و 3 مؤسسه کاریابی بین المللی است که در حال فعالیت می باشد

۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید