اخبار

رسانه‌ها به اصل امانت‌داری پای‌‎بند باشند

رسانه‌ها به اصل امانت‌داری پای‌‎بند باشند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: رسانه‌ها به عنوان یک واسطه عینی و عملی در فرآیند ارتباط بین مردم و مسئولان هستند که باید اصل امانت‌داری را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی ظهر با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: در جامعه امروز نقش رسانه‌ها بر کسی پوشیده نیست و به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان در جهت انعکاس انتظارات مردم و فعالیت‌های صورت گرفته از سوی مسئولان می‌توانند تاثیر بسیار مهمی داشته باشند.

وی به رعایت اصل امانت‌داری از سوی رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: این حق مردم است که از اقدامات صورت گرفته آگاه باشند و در این بین رسانه‌ها به عنوان یک واسطه عینی و عملی در فرآیند ارتباط بین مردم و مسئولان هستند که باید اصل امانت‌داری را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان به نقش رسانه‌ها در حوزه فرهنگ اشتغال و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: در جامعه کنونی فرهنگ حاکم بر حوزه اشتغال ناصحیح است، زیرا شاهد گرایش بسیاری از جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به کارهای پشت میزنشینی هستیم و این مسئله باعث شده در برخی از برنامه‌های حوزه اشتغال و کاهش بیکاری با مشکل مواجه شویم. 

یوسفی با بیان اینکه در مواردی نیز فرهنگ حاکم بر شاغلان، فرهنگ ناصحیحی است و این مسئله باعث شده تا بهره‌وری در این حوزه نیز آن‌طور که مورد انتظار است، نباشد، خاطرنشان کرد: در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» باید در همه حوزه‌ها به این مسئله توجه داشته باشیم و یکی از این موارد توجه به استفاده از کالاهای ایرانی است.  

این مسئول با اشاره به اینکه سالانه یک میلیون و 300 هزار متقاضی شغل وارد بازار کار کشور می‌شوند، تصریح کرد: این مسئله مسئولان امر را برای اجرای برنامه‌های عملیاتی در اشتغال فراگیر مصمم‌تر کرده که یکی از آن‌ها اجرای طرح تکاپو است.  

یوسفی در خصوص طرح تکاپو خاطرنشان کرد: این طرح در سال 94 و در پنج استان کشور به صورت پایلوت اجرا شد که با توجه به موفقیت‌آمیز بودن طرح، تصمیم بر اجرای آن در سایر استان‌های کشور نیز اخذ و استان زنجان نیز در اواخر سال گذشته مشمول اجرای طرح تکاپو شد.

وی افزود: از روزهای ابتدایی ابلاغ طرح، اقدامات لازم آغاز و کارگزار مربوطه معرفی و مطالعات در این زمینه آغاز شد و قرار بر این بود که هر نقطه از استان با توجه به پتانسیل‌ها و استعدادی که دارد در این طرح مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: کارگزار این طرح مطالعات خود را به اتمام رسانده و قرار است در جلسه بعدی کارگروه اشتغال، رسته‌های اولویت‌دار طرح تکاپو مطرح و به تصویب کارگروه برسد تا بعد از تصویب برنامه‌های عملیاتی طرح، تهیه و به مرحله اجرا برسد.

یوسفی با تاکید بر اینکه از گذر اجرای طرح تکاپو در استان زنجان پیش‌بینی ایجاد شش‌هزار فرصت شغلی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس و در صورت تحقق این امر تا 19 درصد بیکاری استان از محل اجرای طرح تکاپو کاهش خواهد یافت.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به انتقاداتی که به طرح تکاپو در سطح استان زنجان وارد شده است، گفت: اینکه گفته می‌شود استان زنجان در اجرای طرح تکاپو از برنامه عقب است، صحت ندارد و همه اقدامات بر طبق برنامه در حال انجام است هرچند کارگزار مربوطه به واسطه پایین بودن تحرک، تغییر داده شده و کارگزار جدید با جدیت برنامه‌های پیش‌یینی شده را در دستور اجرا دارد.

 

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید