اخبار

اجرای طرح تکاپو 19 درصد از جمعیت بیکار زنجان را شاغل می کند

اجرای طرح تکاپو 19 درصد از جمعیت بیکار زنجان را شاغل می کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: با اجرای طرح تکاپو در این استان برای 6 هزار نفر اشتغالزایی می شود که این رقم معادل 19 درصد جمعیت بیکار زنجان است.

 

فرامرز نیک سرشت در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اشتغال استان زنجان افزود: مدیران در مسیر اجرای این طرح باید نسبت به افزایش سهم اشتغال استان در بخش خدمات توجه جدی داشته باشند.
وی تاکید کرد: توان ایجاد 12 هزار شغل در سطح استان وجود دارد و مدیران باید با جدیت برنامه های پیش بینی شده در این زمینه را دنبال و اجرا کنند.
نیک سرشت بر لزوم حمایت از طرح های دانش بنیان برای اشتغالزایی تاکید و اظهار کرد: سهم زنجان از شرکت های دانش بنیان کشور بسیار پایین است در حالی که ظرفیت بالایی در این حوزه دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: گاه بی تفاوتی مدیران نسبت به طرح های دانش بنیان منجر به هدر رفت سرمایه ها و استعدادها می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته 400 میلیارد دلار تجارت در حوزه بازی های رایانه ای شده است، زنجان را دارای ظرفیت و توانمندی بالایی در تولید بازی های رایانه ای و نرم افزار دارد.
نیک سرشت ادامه داد: 20 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات به منظور اشتغالزایی برای 445 هزار نفر در قالب طرح تکاپو پیش بینی شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: محوریت اشتغال با ایجاد کسب و کارهای خرد است، موضوعی که محور اشتغالزایی در کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است.
وی یادآورشد: تمامی مدیران از نتایج برنامه های اجرا شده علاوه بر گزارش مستمر باید تا مرداد سال 97، نتایج نهایی اقدامات انجام شده برای اشتغالزای در استان را ارائه کنند.

 

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید