اخبار

آمار بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور استان زنجان کاهش یافت

آمار بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور استان زنجان کاهش یافت
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با آگاه سازی مسئولان استانی و با تشکیل کار گروه و اقدامات مناسب کارفرمایان، آمار بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور در این استان کاهش یافت.

مسعود علیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در ارتباط با وضعیت درخواست بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور افزود: زنجان در گذشته یکی از استان های تولیدی کشور به شمار می رفت که متاسفانه فرهنگ بیمه ای نادرستی در میان کارگران شکل گرفته بود و همه فکر می کردند، تمامی افرادی که در واحدهای تولیدی کار می کنند،باید با استفاده از تسهیلات قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شوند.
وی اظهار کرد:افرادی که با استفاده از تسهیلات قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور با سن پایین بازنشسته می شوند، دوباره جذب بازار کار شده و فرصت اشتغال ایجاد شده را تصاحب می کنند.
علیاری افزود: ادامه داد: بیش از 50 درصد درخواست ها برای این بازنشستگی در هیات بدوی رد می شود در صورتی که در گذشته 98 درصد درخواست ها تایید می شد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان افزودمشکل دیگری که در بخش مشاغل سخت و زیان آور وجود دارد این است که سنجش میزان آلایندگی کارگاه ها باید توسط دانشگاه های علوم پزشکی انجام شود، اما با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت و موارد دیگر دانشگاه فرصت اجرای این کار را ندارد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید