اخبار

آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق محروم استان زنجان ارایه می شود

آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق محروم استان زنجان ارایه می شود
مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته آموزش های فنی و حرفه ای در قالب تیم های سیار در مناطق محروم این استان به ویژه سکونتگاه های غیر رسمی ارایه می شود.​

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر زنجان افزود: این اداره کل در نظر دارد، دوره های آموزشی کاربردی فنی و حرفه ای را در مناطق محروم و سکونتگاه های غیر رسمی این استان به ویژه شهر زنجان در تمامی فصول سال به ویژه فصل تابستان به طور رایگان اجرا کند.

وی یاد آوری کرد: این اداره کل، آموزش مهارت های فنی را در بخش دولتی و غیر دولتی، ندامتگاه، پادگان ها، روستاها، مناطق محروم، دانشگاه، جوار کارخانه، داخل بنگاه های اقتصادی و اصناف را پیگیری و اجرا می کند.

انصاری افزود: بخشی از آموزش های این اداره کل در قالب تیم های ثابت و سیار مناطق محروم را شامل شده و آموزش های لازم به گروه های هدف ارایه می شود.

وی بیان کرد: هم اکنون هشت شهرستان این استان دارای مراکز آموزش فنی و حرفه ای هستند و آموزشها در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات رایگان است.

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان زنجان ادامه داد: فرآیند آموزرش های این اداره کل در گام اول توسط کاریابی غیر دولتی است که افراد پس از دریافت مشاوره های شغلی و آموزشی برای تعیین رشته در کارگاه ها حضو پیدا می کنند و در نهایت سنجش و ارزیابی انجام و درصورت قبولی در آزمون کتبی و عملی گواهینامه مربوطه اعطا می شود.

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان زنجان ادامه داد: دارندگان گواهی فنی حرفه ای می توانند برای ایجاد اشتغال به صندوق کارآفرینی امید مراجعه و از تسهیلات مورد نیاز در رشته تخصصی خود استفاده کنند.

وی بیان کرد: رشته های کاربردی و علمی مانند برق و کنترل صنعتی، دوره های مربوط به جوشکار، مکانیکی و اتو مکانیک از بازار بسیار خوبی در این استان برخوردار است.

انصاری افزود: با توجهبه تبدیل این استان به قطب برق، آی تی و الکترونیک مرکز تخصصی آی تی در فنی و حرفه ای استان راه اندازی شده است.

وی خاطر نشان کرد: اصلاح فرهنگ پشت میزنشینی و اهتمام به آموزش مهارت‌های حرفه‌ای، از سوی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از گام‌های موثر در کاهش معضل بیکاری به شمار می رود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید