اخبار

فعالیت 290 کارگاه آموزشی ثابت و سیار در سطح استان زنجان

فعالیت 290 کارگاه آموزشی ثابت و سیار در سطح استان زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از فعالیت 290 کارگاه آموزشی ثابت و سیار در سطح استان زنجان خبر داد و گفت: با توجه به استفاده چندمنظوره از برخی کارگاه‌ها ۱۳۵ کارگاه در اختیار فنی و حرفه‌ای استان قرار دارد.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان در بخش‌های مختلف آموزش‌های مهارتی متعددی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۲۹۰ کارگاه ثابت و سیار در سطح استان زنجان بیان کرد: از نظر فیزیکی ۱۱۴ عنوان کارگاه ثابت در سطح استان وجود دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان افزود: با توجه به استفاده چندمنظوره از برخی کارگاه‌ها ۱۳۵ کارگاه در اختیار فنی و حرفه‌ای استان قرار دارد.

  انصاری با بیان اینکه وظیفه سازمان فنی و حرفه‌ای منطبق کردن آموزش‌ها با نیاز بازار کار است، گفت: از دیگر موضوعاتی که مورد توجه این سازمان قرار دارد، ارائه آموزش در زمینه مهارت‌های کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه 8 درصد از آموزش‌ها در بخش کشاورزی انجام می‌شود، بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای علاقه‌مندانی است، که سررشته‌ای از حوزه کشاورزی ندارند.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه تلاش شده است که آموزش‌های قابل ارائه توسط فنی و حرفه‌ای با آموزش‌های جهاد کشاورزی موازی نباشد، بیان کرد: آموزش‌های جهاد کشاورزی به منظور ارتقای سطح توان فعالان در این بخش ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه از دیگر موضوعات مورد توجه توسط فنی و حرفه‌ای استان زنجان استقرار مشاوران دفاتر کاریابی در مراکز فنی و حرفه‌ای زنجان است، گفت: این مشاوران در زمینه مشاوره و رغبت‌سنجی مراجعان فعالیت دارند.

انصاری در ادامه به بحث ارتقای سطح توانایی و دانش مربیان نیز اشاره کرد و گفت:در این زمینه اقدامات لازم از سوی فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی اصطلاحات تخصصی برای مربیان خبر داد و بیان کرد: حضور در عرصه‌های بین‌المللی نیازمند تسلط به زبان تخصصی است به همین منظور  آموزش اصطلاحات تخصصی در دستور کار فنی و حرفه‌ای قرار گرفته است.

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید