اخبار

لزوم استفاده از ظرفیت‌های کانون کارآفرینی در زنجان

لزوم استفاده از ظرفیت‌های کانون کارآفرینی در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت کانون کارآفرینی استان در راستای هفته ملی مهارت استفاده کرد، گفت: ترویج کارآفرینی یک هدف اصلی در این زمینه است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که در سالن جلسات اداره کل فنی و حرفهای استان زنجان برگزار شد اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه هفته ملی مهارت در سال گذشته با موفقیت همراه بود که حتی با دستور استاندار محترم زنجان دو روز نیز تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه امید است، امسال با همکاری دستگاه‌های مربوطه برنامه‌های خوبی در هفته مهارت برگزار شود، اضافه کرد:‌ می‌توان از محل منابع صندوق کارآفرین امید تسهیلات ارزان قیمت به کارآفرینان پرداخت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه کانون کارآفرینی استان زنجان امسال در انتخابات این کانون در لرستان موفقیتهایی خوبی کسب کرد، تصریح کرد: این کانون موفق به کسب دو کرسی از پنج کرسی هیأت رئیسه این کانون در کشور شد.

یوسفی با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت کانون کارآفرینی استان زنجان در راستای هفته ملی مهارت استفاده کرد، گفت: ترویج کارآفرینی یک هدف اصلی در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در راستای تعهدات خود در مناسب‌سازی برای معلولان، 6.5 برابر بیشتر از سقف تعهدات خود اقدام کرده است، افزود: در همین راستا آسانسوری در حال تهیه برای سهولت رفت و آمد این افراد است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه ایجاد 971 هزار فرصت شغلی در کشور در طرح  برنامه اشتغال پیش‌بینی شده است، گفت: سهم استان زنجان در این طرح، ایجاد 11 هزار فرصت شغلی است.

یوسفی با بیان اینکه ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در طرح تکاپو پیش‌بینی شده است، ابراز کرد: کارگزار این طرح کار خود را آغاز کرده و از نظر اقتصادی استان به سه منطقه اقتصادی طارم، خدابنده و ماهنشان و ایجرود و منطقه زنجان و ابهر و سلطانیه و خرم‌دره در جاده ترانزیتی تقسیم شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی با ایجاد 150 هزار فرصت شغلی در کشور، افزود: سهم استان زنجان در این طرح نیز ایجاد اشتغال برای 2 هزار و 630 نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طرح آموزش واقعی در محیط کار نیز در استان زنجان با 760 کارآموز اجرایی می‌شود، گفت: از دیگر طرح‌های اجرایی در این بخش نیز می‌توان به طرح روستا تعاون اشاره کرد.

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید