اخبار

سهم زنجان از طرح کارورزی ۲۶۳۰ فرصت شغلی است

سهم زنجان از طرح کارورزی ۲۶۳۰ فرصت شغلی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه شهرستان طارم به عنوان اولویت نخست طرح‌های اشتغال انتخاب شده، گفت: سهم استان زنجان از طرح کارورزی ۲ هزار و ۶۳۰ فرصت شغلی است. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌‍‌های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: استان زنجان توانست 2 کرسی از 5 کرسی هیئت مدیره کانون کارآفرینی کشور را کسب کند و این یک موفقیت برای استان زنجان است.

وی با اشاره به طرح تکاپو در راستای شناسایی فرصت‌های شغلی با توجه به نیازهای بومی تصریح کرد: طرح تکاپو سبب ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در استان می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به بررسی رسته‌های اولویت‌دار در طرح تکاپو ابراز کرد: در آینده نزدیک رسته‌های اولویتدار این طرح در کارگروه اشتغال  تصویب خواهد شد

وی عنوان کرد: مناطق اشتغال در استان به 3 دسته تقسیم می‌شود که شهرستان طارم به‌خاطر استعداد و ظرفیت‌های خوب و قابل قبولی که دارد، منطقه نخست استان در اشتغال شناخته می‌شود.

یوسفی با اشاره به دومین و سومین مناطق اشتغال استان گفت: غرب استان که شامل شهرستان‌های خدابنده، ماهنشان و ایجرود است به عنوان دومین منطقه اشتغال و شهرستان‌های ابهر، خرمدره، سلطانیه و زنجان به عنوان سومین اولویت اشتغال در استان هستند.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی با هدف 150 هزار شغل در کشور طراحی شده است، گفت: سهم استان از این طرح 2 هزار و 630 فرصت شغلی است که نفرات را به واحدهای پذیرنده معرفی می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در سامانه حدود 7 هزار نفر برای طرح کارورزی ثبت نام کردند که تاکنون 800 نفر شرایط لازم را دارند.

وی با اشاره به طرح روستا تعاون گفت: امیدواریم با اجرای طرح روستا تعاون که مقرر است در 32 روستای استان زنجان اجرا شود، 320 فرصت اشتغال جدید و پایدار ایجاد شود.

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید