اخبار

بررسی 500 مورد صورت مالی شرکت‌های تعاونی در سال‌جاری

بررسی 500 مورد صورت مالی شرکت‌های تعاونی در سال‌جاری
رئیس اداره نظارت اداره کل تعاون استان زنجان از اخذ و بررسی 500 مورد صورت مالی شرکت‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌های فکر تعاونی در طول سال‌جاری خبر داد.

سیدحسین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس نظارت بر اتحادیه‌ها، شرکت‌های تعاونی مشمول کمیسیون ماده پنج و شرکت‌های سهامی عدالت و فراگیر را از جمله چهار اولویت نخست امسال اداره نظارت در اداره کل تعاونی استان اعلام کرد و اظهار داشت: امسال برای ارتقای برنامه‌های نظارتی و بازرسی از شرکت‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.
وی یاد آورشد: در سال گذشته 185مورد صورت مالی شرکت‌ها، اتحادیه‌های تعاونی اخذ و بررسی شد که امسال سعی داریم این تعداد را به 500 واحد برسانیم.
رئیس اداره نظارت اداره کل تعاون استان زنجان بازدید مالی شرکت‌ها را 20 مورد اعلام کرد و افزود: امسال سعی داریم تعداد بازدید‌های مالی از شرکت‌های تعاونی به 100 مورد افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 22مورد استقرار نظام برنامه و بودجه در شرکت‌ها انجام شد خاطرنشان ساخت: با توجه به اهداف اجرای این گونه طرح‌های نظارتی سعی داریم امسال این رقم را به 200 مورد ارتقا دهیم.
موسوی یکی از اهداف اصلی نظارت در بخش تعاون را صیانت از ارزش‌های بخش تعاون برشمرد و افزود: در این راستا کمک به ارتقای فضای کسب و کار در بخش تعاون، کمک به افزایش ثبات اقتصادی، تقویت ارکان تعاون و کمک به حفظ حقوق اعضا و پیشگیری از اقدامات مغایر قانون در شرکت‌های تعاونی از دیگر اهداف نظارت در بخش تعاون است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال گذشته پیگیری‌های لازم برای برگزاری مجامع عمومی تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در 425 تعاونی صورت گرفت، افزود: مقرر شده است تا امسال برگزاری مجامع عمومی در استان به 765 واحد تعاونی افزایش پیدا کند.
رئیس اداره نظارت اداره کل تعاون استان زنجان پیگیری برگزاری مجامع عمومی از سوی تعاون‌های مشمول کمیسیون ماده پنج در سال گذشته را 55 مورد اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: بازدید از هفت شرکت تعاونی سهام عدالت، شش مورد از اتحادیه‌ها و 44 مورد بازدید از مسکن مهر از دیگر برنامه‌های انجام شده در سال گذشته بوده است.

۱ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید