اخبار

ایجاد اشتغال و بالا رفتن سطح درآمد در روستاها سبب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود

ایجاد اشتغال و بالا رفتن سطح درآمد در روستاها سبب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان : ایجاد اشتغال و بالا رفتن سطح درآمد در روستاها سبب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود و باید اقدامات اساسی در این راستا انجام شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل تعاون و کار استان زنجان در جلسه هماهنگی طرح "روستا-تعاون" با اشاره به ابلاغیه‌ای که به استان زنجان در مورد این طرح شده است، گفت: سهمیه این استان برای اجرای این طرح 32 روستا به استان زنجان ابلاغ شده است.

محمدرضا یوسفی افزود: در حالی به استان زنجان 32 روستا اعلام شده است که امور روستایی استان زنجان 33 روستا را مورد مطالعه قرار داده است که با مشاهده ظرفیت بیشتر در 33 روستا این طرح اجرا می‌شود.

وی با اشاره به مهاجرت روستاییان به شهرها، اظهار داشت: ایجاد اشتغال و بالا رفتن سطح درآمد در روستاها سبب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود و باید اقدامات اساسی در این راستا انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در روستاهای استان زمینه اشتغال 500 نفر در روستاها فراهم شود و همین امر سبب جلوگیری مهاجرت به شهرها می‌شود.

یوسفی با اشاره به اینکه یک هزار تعاونی در سطح کشور زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند، ابراز کرد: پیش از اجرای طرح باید با بخشداران و دهیاران جلساتی را برگزار و از نظرات آنان استفاده کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به هدف این طرح گفت: ما در این طرح به ظرفیت و استعدادهای روستاها تکیه می‌کنیم.

وی به طرح تکاپو در راستای توسعه اشتغال با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای اشاره و خاطرنشان‌کرد: طرح تکاپو یک دید و نگاه جدیدی بود ولی متاسفانه در برخی از مسئولان همان دید سنتی وجود دارد و این تناقض ایجاد شده است.

۳ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید