اخبار

ابلاغ بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی به 25 دستگاه

ابلاغ بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی به 25 دستگاه
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی به 25 دستگاه ابلاغ شده است.

 

 

شهرام طهماسبی با اشاره به برنامه‌های امسال ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: راهبری برنامه‌های اقتصاد مقاومتی کشور در استان در قالب بسته‌های پنج‌گانه رونق و اشتغال تولید که شامل بسته ارتقای توان تولید ملی، بسته تامین مالی و سرمایه‌گذاری، بسته جذب، توسعه و تعمیق تکنولوژی، بسته تجارت خارجی و بسته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار در راستای اجرا کردن بسته اقتصاد مقاومتی است، در دستور کار قرار دارد.

  این مسئول ادامه داد: بسته‌های فوق برش استانی دارد و برای 25 دستگاه اجرایی ابلاغ شده است. همچنین بسته‌های ابلاغی در راستای رویکردهای پنجگانه درون‌زایی، برون‌گرایی، دانش‌بنیانی، مردمی بودن و عدالت‌بنیانی اقتصاد مقاومتی تهیه و توسط استاد اقتصاد مقاومتی کشور ابلاغ شده است.

  وی افزود: در استان زنجان علاوه ‌بر ماموریت‌های تعیین شده در بسته‌های پنج‌گانه برای دستگاه‌های اجرایی استان، پروژه‌های اولویت‌دار و خاص اقتصاد مقاومتی که زیربنایی تولید و اشتغال خواهند بود، از بین پروژه‌های مشمول بودجه استانی شناسایی و ابلاغ خواهند شد و اولویت استان، تکمیل طرح‌های اولویت‌دار است.

  طهماسبی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای بهتر برش استانی بسته‌های پنج‌گانه مقاومتی در استان، 20 درصد از اعتبارات استانی و حداکثر 50 درصد از اعتبارات شاخص‌های توسعه اقتصادی در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بخش خصوصی با محوریت افزایش تولید، اشتغال و تامین زیرساخت‌های تولید، اختصاص خواهد یافت.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه و تبصره 18 قانون بودجه امسال، تصریح کرد: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار در منطقه و شناسایی استعدادها و قابلیت‌های مناطق آزاد از طریق حمایت‌های نهادی، اعتباری، آموزش و اجرایی انجام خواهد شد.

  وی در رابطه با اقداماتی که برای اجرای قوانین ستاد اقتصاد مقاومتی انجام خواهد شد، یادآور شد: تدوین و ارایه اولویت سرمایه‌گذاری به تفکیک رشته فعالیت‌ها تا سطح شهرستان‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی با همکاری بخش خصوصی و تعاونی‌ها با توجه به قابلیت‌های هر شهرستان، تسهیل‌گری و ظرفیت‌سازی نهادی در منلطق روستایی و گروه‌های هدف و احیا و توسعه کشاورزی در مناطق محروم، ایجاد رونق در بخش ساختمان و خدمات عمومی و ... از جمله اقداماتی است که برای اجرای قوانین ستاد اقتصاد مقاومتی، انجام خواهد شد.

 

۵ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید