اخبار

حوزه اشتغالزایی نیازمند نوآوری است

حوزه اشتغالزایی نیازمند نوآوری است
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: امروز در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نیازمند کارهای خلاقانه و نوآورانه هستیم تا زمینه‌های لازم برای توانمندی جامعه هدف فراهم شود. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رویکرد امروز کمیته امداد استان زنجان ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای مددجویان تحت حمایت با هدف توانمندسازی و خوداتکایی آنها است، اظهار کرد: خوشبختانه رویکرد امروز کمیته امداد، ارائه خدمات بر محور دانش است و با نگاه سنتی به کار نمی‌توان در حوزه کارکردی این نهاد اثربخش بود. از این رو تلاش می‌کنیم تا با ارزیابی عملکردها در بخش‌های مختلف، نگاه مثبت به کار و گفتمان سازی لازم، رسیدن به فهم و زبان مشترک در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف ایجاد شود.

این مسئول، محور فعالیت‌های کمیته امداد را بر اساس اسناد بالادستی ایجاد اشتغال و فراهم کردن بسترهای لازم برای درآمدزایی و تأمین معاش و درنهایت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت برشمرد و ادامه داد: برای رسیدن به نقطه مناسب در حوزه اشتغال مددجویان تحت حمایت، نیازمند تلاش بیشتر همراه با روحیه جهادی، تفکر بسیجی، دانش گرایی و علم محوری هستیم. این در حالی است نگاه مسئولانه به کار و تبیین دستاوردهای کمیته امداد در حوزه اشتغال موجب همراهی بیشتر مسئولان در کمک به اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت می‌شود.

 وی از هدف‌گذاری برای ایجاد طرح‌های نو و بدیع در هر شهرستان متناسب با ظرفیت‌های موجود مناطق مختلف استان در شش‌ماه اول سال جاری خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی‌ شده است تا با شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در هر شهرستان، طرح‌های خلاقانه و درآمدزا و مبتنی بر نیاز جامعه برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شود؛ در واقع راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه توانمندسازی ایجاد فرهنگ کار و تلاش و رفع بیکاری در بین خانواده‌های تحت حمایت است.

صفری همچنین مهارت آموزی را زمینه‌ساز اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت عنوان و خاطرنشان کرد: توانمندسازی اولویت کار کمیته امداد است و باید با کیفی سازی اقدامات، آموزش‌ها به سمتی هدایت شود که خروجی آن منجر به ایجاد اشتغال و توانمندی و خوداتکایی جامعه هدف شود؛ در واقع بازار سازی برای محصولات تولیدی مجریان طرح‌های اشتغال بسیار مهم است و تلاش می‌کنیم تا با شناخت دقیق از نیاز بازار، آموزش‌های ارائه‌شده در حوزه اشتغال جامعه هدف مبتنی بر این نیاز باشد.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید