اخبار

سهم ابهر از اشتغال حوزه صنعت ۳۱ درصد است

سهم ابهر از اشتغال حوزه صنعت ۳۱ درصد است
فرماندار ابهر با اشاره به صادرات ۹ میلیون دلاری از این شهرستان گفت: سهم ابهر از اشتغال حوزه صنعت ۳۱ درصد و حوزه کشاورزی ۲۹ درصد است. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، علی حیدری در جلسه کارگروه اشتغال که به ریاست معاون امور تعاون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های خوب شهرستان ابهر در اشتغال اظهار داشت: این‌شهرستان زیرساخت‌های مناسبی در مجاورت راه‌آهن، آزادراه و جاده ترانزیت دارد.

وی افزود: در سرشماری اخیری که انجام شد شهرستان ابهر از 67 آبادی و سه شهری که دارد در مجموع 150 هزار جمعیت را زیر پوشش قرار داده است.

فرماندار ابهر با اشاره به 252 واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک موجود در شهرستان ابهر گفت: سهم اشتغال شهرستان ابهر در حوزه صنعت 31 درصد، در حوزه کشاورزی 29 درصد و در حوزه خدمات 40 درصد است.

وی با اشاره به صادرات 9 میلیون دلاری این شهرستان در سال 95 ابراز کرد: امیدواریم سهم صادرات این شهرستان امسال گسترش یابد.

حیدری با بیان اینکه 53 معدن در شهرستان ابهر موجود است، عنوان کرد: ظرفیت و استعدادهای این شهرستان در بخش معدن قابل قبول ارزیابی شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی شرکت ایریکو گفت: با راه‌اندازی این شرکت نه تنها برای شهرستان مفید بوده بلکه برای توسعه استان بسیار حائز اهمیت است.

فرماندار شهرستان ابهر گفت: 12 هزار و 281 نفر در بخش صنعت و معدن و 11 هزار و 488 نفر در بخش کشاورزی در این شهرستان مشغول به کار هستند.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید