اخبار

دستگاه‌های متولی به‌ صورت ویژه تسهیلات را در اختیار تعاونی کفش هیدج قرار دهند.

دستگاه‌های متولی به‌ صورت ویژه تسهیلات را در اختیار تعاونی کفش هیدج قرار دهند.
استاندار زنجان گفت: دستگاه‌های متولی به‌ صورت ویژه تسهیلات را در اختیار تعاونی کفش هیدج قرار دهند. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش امیری در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه استان زنجان که در شهر هیدج برگزار شد، اظهار کرد: دستگاههای متولی به صورت ویژه تسهیلات را در اختیار تعاونی های کفش هیدج قرار دهند تا کوتاهی های گذشته جبران شوند.

وی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات فعلی صنعت ریلی کشور با امکانات و تجهیزات کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در صنعت ریلی جهان همراه نیست، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم و به ویژه شخص رئیس جمهور بر این نکته که بخشی از حمل و نقل کشور از طریق صنعت ریل انجام شود، اصرار دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه استفاده از صنعت ریلی به روز حق مردم کشور است، تصریح کرد: یکی از شرکت‌های مهم واگن سازی کشور در ابهر استقرار دارد که با همت اعضای هیأت مدیره و سهامداران و همچنین حمایت دولت یازدهم قراردادهای بزرگی را با متروهای تهران، شیراز، اصفهان و کرج منعقد کرده است.

درویش امیری با بیان اینکه برای اجرای فاز دوم شرکت صنایع ریلی ایریکو مشکلاتی وجود داشت که با برگزاری جلسه با مدیرعامل بانک صادرات مشکل وام و تسهیلات آن حل شد، گفت: اجرای این قرارداد ریلی کار بسیار بزرگی برای صنعت ریلی کشور است.

 وی با بیان اینکه گام‌های اساسی در زیرساخت صنعت ریلی استان برداشته شده که نتیجه آن ایجاد یک هزار و ۵۰۰ شغل در این صنعت است، ابراز کرد: دستگاه‌های متولی به‌ صورت ویژه تسهیلات را در اختیار تعاونی کفش هیدج قرار دهند تا کوتاهی‌های گذشته جبران شود.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه استقرار نمایشگاه و فروشگاه فروش تولیدات کفش‌های هیدج در کنار کارگاه‌های تولیدی کار بسیار ارزشمند و خوبی است، تصریح کرد: می‌توان با یک برنامه‌ریزی، دست واسطه را از صنعت کفش هیدج کوتاه کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال گذشته 2.5  درصد از جمعیت روستایی کاهش پیدا کرده است، گفت: هرچه جمعیت روستایی کاهش پیدا کند، حاشیه‌نشینی در شهرها نیز افزایش پیدا کرده که مشکلاتی را به همراه دارد.

درویش امیری با بیان اینکه برای صادرات و حل مشکل تعاونی‌های کفش هیدج و برندسازی آن کمیته‌ای با مسؤولیت فرامرز نیک سرشت معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار تشکیل شود، گفت: در این کمیته مسؤولیت هر دستگاه تاکید و در یک پروسه زمانی مشخص صادرات کفش هیدج را در داخل کشور و خارج انجام دهیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه در برنامه اشتغال فراگیر دولت در سال ۱۳۹۶ سالانه باید در حدود یک میلیون شغل ایجاد شود، گفت: در همین راستا در بخش‌های مختلف چون صنعت و معدن 62 هزار شغل، در بخش صنعت و معدن ۲۵۴ هزار شغل، در بخش خدمات‌ و گردشگری 70 هزار شغل، در بخش حمل و نقل ۹ هزار شغل، در بخش ارتباطات و ... 90 هزار شغل، در بخش سلامت 40 هزار شغل و در بخش فرهنگی و هنری ۲۴ هزار شغل و در سایر حوزه‌ها ۳۴ هزار شغل باید ایجاد شود.

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید