اخبار

ایجاد اشتغال پایدار در روستاها نیازمند تدوین برنامه اصولی است

ایجاد اشتغال پایدار در روستاها نیازمند تدوین برنامه اصولی است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها نیازمند تدوین برنامه اصولی است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، سید حمید کلانتری در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه استان زنجان که در شهر هیدج برگزار شد با تاکید بر اینکه تعاونی کفش هیدج یک الگوی بسیار خوب برای توسعه است، گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای تعاونی‌ها بهره‌وری در سرمایه است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در پی راه‌اندازی تعاونی کفش هیدج، علاقه‌مند به بازدید از این مکان شدم، اظهار کرد: تعاونی کفش هیدج یک الگوی خوب محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در برخی موارد برداشت‌های ناقصی از تعاونی‌ها وجود دارد که شامل نگاه محدود به یک سری موارد خاص است، اضافه کرد: در حال حاضر در ۱۱۱ گرایش شغلی در کشور تعاونی وجود دارد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در کشور ۹۷ هزار تعاونی فعال و بیش از 3 هزار تعاونی چون تعاونی کفش هیدج وجود دارد، افزود: انجام تک به تک خدمات چون بازاریابی، نظارت، صادرات و غیره توسط شرکت‌ها یک موضوع تخصصی است و در همین راستا تعاونی تامین نیاز تشکیل می‌شود.

کلانتری با تاکید بر اینکه تعاونی کفش هیدج یک الگوی بسیار خوب برای توسعه است، خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای تعاونی‌ها بهره‌وری در سرمایه است.

وی با بیان اینکه قدرت‌پذیری رقابت، چانه زنی در بازار، انجام کارهای تخصصی و ... با تشکیل تعاونی‌ها ممکن می‌شود، ابراز کرد: کفش هیدج باید به یک برند بین‌المللی تبدیل شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تعاونی کفش هیدج انگیزه و انرژی و علاقه‌مندی به رونق کار وجود دارد، تصریح کرد: کفش هیدج می‌تواند با همین برند در همه مراکز استان‌های کشور شعبه داشته باشد.

کلانتری با تأکید بر اینکه باید با برنامه‌ریزی کارهای کیفی را رشد و ارتقا دهیم، اضافه کرد: صنعت چاقو و ملیله کاری زنجان می‌توانند در استان تعاونی تامین نیاز داشته باشند.

وی با بیان اینکه از جمله برنامه‌های وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی ایجاد ۶۰۰ هزار شغل است: تصریح کرد این ۶۰۰ هزار اشتغال افزون بر ۴۰۰ هزار شغل متعارف اقتصاد در کشو بوده که باید با همکاری کارگروه اشتغال ایجاد شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه طرح تکاپو توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های استانی وزارت کار در استان‌ها در راستای ایجاد اشتغال اجرایی می‌شود، گفت: در حوزه اشتغال ظرفیت بسیار بزرگی در قالب دو قانون برنامه ششم توسعه و همچنین طرح یک نیم میلیارد دلاری پیش‌بینی شده است.

کلانتری با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها باید برنامه اصولی تدوین شود، اظهار کرد: اشتغال به عنوان مؤلفه اساسی و محوری کشور در دستور کار قرار دارد و باید در همین راستا یک میلیون شغل در سال ایجاد شود.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید