اخبار

سهم بخش خدمات استان زنجان در اشتغال پایین است

سهم بخش خدمات استان زنجان در اشتغال پایین است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سهم بخش خدمات استان زنجان در اشتغال پایین است​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه استان زنجان با اشاره به میهمان‌نوازی و اهل فضل و ادب بودن مردم شهر هیدج، اظهار کرد: خلاقیت و پویایی مردم این شهر در بازدید از کارگاه‌های کفش این شهر به وضوح قابل مشاهده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به برش استانی طرح تکاپو از اجزای بسته اشتغال و برنامه ویژه در کشور است، ابراز کرد: ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی در سال نخست اجرای این طرح در استان زنجان پیش‌بینی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تأکید بر اینکه طرح تکاپو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اضافه کرد: بر اساس اطلاعات جمعیتی و شاخص‌های اشتغال در استان، کارگذار طرح تکاپو استان را به سه بخش اقتصادی تقسیم کرده است.

یوسفی با اشاره به اینکه بخش نخست شهرستان طارم با تکیه بر بخش کشاورزی و منابع آب و خاک است، ادامه داد: جمعیت روستایی شهرستان طارم بیشتر از جمعیت شهری آن است.

وی با بیان اینکه در بخش دوم این تقسیم‌بندی شهرستان‌های خدابنده، ماهنشان و ایجرود با قابلیت کشاورزی زراعت و دامداری و همچنین استحصال معادن در نظر گرفته شده است، گفت: در این بخش نیز جمعیت روستایی بیشتر از جمعیت شهری بوده و آمار بیکاری نیز کمتر از میانگین استان زنجان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بخش سوم تقسیم استان زنجان به لحاظ اقتصادی مربوط به شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و سلطانیه با تکیه بر بخش خدمات صنعت و کشاورزی است، خاطرنشان کرد: در این قسمت قالب جمعیت شهری بیشتر از روستایی بوده و آمار بیکاری نیز نسبت به میانگین استانی بیشتر است که بیشتر مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

یوسفی در ادامه با بیان اینکه در کنار تقسیم‌بندی‌های انجام شده مهم‌ترین نکته کم بودن سهم خدمات استان زنجان در بخش اشتغال است، اظهار کرد: خدمات حوزه کشاورزی، بازرگانی، صنعت و غیره بر اساس مزیت‌ها و توانمندی‌ها و ارزش افزوده در استان زنجان قابل پیگیری است.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید