اخبار

ارتقای کیفیت در دستور کار تولیدکنندگان کفش هیدج قرار گیرد

ارتقای کیفیت در دستور کار تولیدکنندگان کفش هیدج قرار گیرد
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: برای اینکه کفش هیدج توان رقابت با نمونه‌های وارداتی را داشته باشد باید ارتقای کیفیت در دستور کار تولیدکنندگان کفش هیدج قرار گیرد. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه کفش هیدج یکی از بهترین مدل‌هایی است که در کشور در قالب تعاونی مدیریت می‌شود، اظهار کرد: در این صنعت 120 واحد تولیدی با قدمتی بالغ بر 40 سال در حال فعالیت هستند که کم‌کم رشد کرده و در قالب یک تعاونی تامین نیاز در حال فعالیت است.

وی با تاکید بر اینکه تعاونی کفش هیدج برای رسیدن به موفقیت باید این صنعت را رقابت‌پذیر کند، تصریح کرد: برای اینکه کفش هیدج توان رقابت داشته باشد باید مواردی از قبیل توسعه مهارت‌های فنی و تخصصی، افزایش کیفیت و برندسازی را مدنظر قرار دهد.  

این مسئول با تاکید بر اینکه کفش هیدج باید با یک برند خاص و باکیفیت بالا در کشور عرضه شود، تاکید کرد: برای توسعه این رشته در شهر هیدج باید به بازار فروش و توسعه صادرات توجه ویژه‌ای شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با تاکید بر اینکه حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان کفش در هیدج از طریق تسهیلات بانکی صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: اگر تولیدکنندگان کفش هیدج اصول لازم را در تولید کفش رعایت کنند این تعاونی در یک برهه زمانی کوتاه به یک تعاونی معتبر و قوی در سطح کشور تبدیل خواهد شد که هیچ نیازی به تسهیلات دولتی ندارد و خود تعاونی می‌تواند خدمات خود را توسعه دهد.

کلانتری با بیان اینکه دولت بر اساس برنامه ششم یک مصوبه برای طرح فراگیر اشتغال داشته است، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه بانک‌های عامل باید تا 20 هزار میلیارد تومان در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند که تعاونی‌های شهر هیدج نیز می‌توانند خود را آماده استفاده از این تسهیلات کنند که از تخفیف 2 تا 4 درصدی نرخ تسهیلات بهره‌مند است. 

وی با بیان اینکه باید قدرت تعاونی‌ها بالا برود، خاطرنشان کرد: اگر قدرت تعاونی‌ها بالا برود سودی که در مسیر توزیع دیگران از آن منتفع می‌شوند به جیب تولیدکننده برمی‌گردد و دست دلالان از بازار کوتاه می‌شود.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید