اخبار

اشتغالزایی از اولویت‏‎های طرح‎های اقتصادی مقاومتی است

اشتغالزایی از اولویت‏‎های طرح‎های اقتصادی مقاومتی است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان زنجان گفت: اشتغالزایی از مهم‎ترین اولویت‏‎های طرح‎های اقتصادی مقاومتی در استان زنجان است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، شهرام طهماسبی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در زمینه تبصره 18، اظهار کرد: این تبصره به دولت اجازه میدهد به منظور مردمی شدن اقتصاد، حداکثرسازی مشارکت اقتصادی، بهرهگیری از ظرفیت جمعیت فعال و برای بهرهبرداری موثر از مزیت‏های نسبی و رقابتی مناطق اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه تدوین و ارائه اولویتهای سرمایهگذاری به تفکیک رشته فعالیتها در سطح شهرستان توسط دستگاههای اجرایی و همکاری بخش خصوصی و تعاونیها با توجه به قابلیتها و محدودیتهای محیطی و اقتصادی منطقه از اقدامات مورد نظر بخش دولتی است، تصریح کرد: ظرفیتسازی برای مشارکت فعال و موثر جامعه هدف، توسط دستگاههای اجرایی هم باید مورد توجه باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان زنجان ایجاد رونق در بخش ساختمان و خدمات عمومی را از دیگر برنامهها عنوان کرد و یادآور شد: اطلاع رسانی شفاف مشوقهای مالی و حمایتی هم از جمله برنامهها و اقدامات به شمار میرود.

طهماسبی با بیان اینکه پروژههای اقتصاد مقاومتی در استان از اهمیت بالایی برخوردار هستند، ادامه داد: باید برای اجرایی شدن این طرحها، همت داشته و مردم را از برکات آن بهرهمند ساخت.

وی هدف از جلسه اقتصاد مقاومتی را ایجاد اشتغال در برخی از پروژههای محرک استان دانست و یادآور شد: باید از ظرفیتهای مختلف همچون آی. سی. تی در این راستا استفاده کرد.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید