اخبار

ایجاد 4 کارگاه آموزشی در زمینه انرژی‎های نو در 4 شهرستان استان زنجان

ایجاد 4 کارگاه آموزشی در زمینه انرژی‎های نو در 4 شهرستان استان زنجان
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‎ای استان زنجان گفت: در صورت تامین اعتبار، چهار کارگاه آموزشی در زمینه انرژی‎های نو در چهار شهرستان استان زنجان ایجاد می‎شود.​

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا انصاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: بخش بزرگی از مهارتهای حرفهآموزی با ایجاد اشتغال مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه حدود 40 درصد از فعالیتها و آموزشهای فنی و حرفهای استان زنجان از طریق بخش غیردولتی انجام می‌گیرد، تصریح کرد: در صورت امکان از آموزشگاههای فنی و حرفهای که مجوز فعالیت خود را اخذ کردهاند از طریق پرداخت تسهیلات حمایت شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان زنجان با بیان اینکه با حمایت از آموزشگاه و مراکز آموزشی غیردولتی سرمایه‌گذاری در بخش حرفه آموزی هم توسعه مییابد، اضافه کرد: از سویی میتوان از خدمات این آموزشگاهها در مناطق محروم استان هم استفاده کرد.

انصاری با تاکید بر اینکه ایجاد آموزشگاه در حال حاضر به صرفه نیست، ادامه داد: مهارتآموزی یکی از عوامل ایجاد اشتغال به ویژه در مناطق محروم است.

وی با تاکید بر اینکه باید از آموزشگاههای خصوصی که در این حوزه سرمایهگذاری کردهاند، حمایت کرد، یادآور شد: این آموزشگاهها اقدامات زیادی در حوزه آموزشی در طول سال انجام میدهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان زنجان با اشاره به اینکه طرح رتبهبندی آموزشگاهها هم در استان زنجان اجرا می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر فاز نخست رتبهبندی در استان انجام شده است.

انصاری تصریح کرد: با حمایت از آموزشگاههای غیردولتی، شعب مراکز فنی و حرفهای در مناطق محروم هم راه‏اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه در ارتقای رتبهبندی آموزشگاههای فنی و حرفهای، سهم استان زنجان از کل کشور 65 آموزشگاه است، تصریح کرد: طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار هم در سال جاری در استان پیگیری می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان زنجان سهمیه استان زنجان در طرح مهارت آموزی را 760 نفر اعلام کرد و افزود: در طرح کارورزی فارغالتحصیلان دانشگاهی هم 2 هزار و 430 نفر مورد آموزش قرار می‌گیرند.

انصاری با بیان اینکه اگر بتوان چهار کارگاه در زمینه انرژیهای نو در چهار شهرستان استان ایجاد کرد، میتوان کارآموزان را در حوزه تجهیزات و انرژی خورشیدی آموزش داد، گفت: اجرایی شدن این برنامه نیازمند تخصیص اعتبار است.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید